Ana Sayfa Manşet Alp Havacılık, TEI-TS1400 Aksesuar Dişli Kutusu’nun İkinci Prototipini TEI’ye Teslim Etti

Alp Havacılık, TEI-TS1400 Aksesuar Dişli Kutusu’nun İkinci Prototipini TEI’ye Teslim Etti

Alp Havacılık, GÖKBEY helikopterinde kullanılacak TEI-TS1400 Turboşaft Motoru Aksesuar Dişli Kutusu’nun (ADK) ikinci prototipini TEI’ye, kendi tesislerinde düzenlenen törenle teslim etti. Gelişme, TEI tarafından, 10 Kasım’da duyuruldu.

Törene, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, Alp Havacılık Genel Müdürü Şenay İdil, TEI tasarım ekibi yönetici ve mühendisleri ile Alp Havacılık Tasarım Birimi ekibi yöneticileri, mühendisleri ve projeye destek olan birim yöneticileri katıldı.

Aksesuar Dişli Kutusu üretiminin Türkiye için önemli bir başarı olduğuna dikkat çeken TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit  “Böyle bir ilki başarmak, Türkiye için önemli bir dönüm noktası. Dişli kutusu tasarımı konusunda hem Alp Havacılık’ın ekiplerine hem de kendi ekibime, vermiş oldukları destek için teşekkür ediyorum. El birliği ile Türkiye’ye bu teknolojiyi kazandırmış olduk. Bugün Türkiye havacılığı için tarihi bir anı yaşıyoruz. Çok önemli bir iş başardık. İnşallah aynı hızla devam edeceğiz ve seri imalat sonrası uçtuğunu göreceğiz. Ortaya konulan emek ve yapılan yatırımlarla Türkiye’miz için uçan, iş gören bir sisteme dönüşecek.”  dedi.

Alp Havacılık Genel Müdürü Şenay İdil ise konuşmasında “Alp Havacılık olarak ikinci Aksesuar Dişli Kutusu’nu teslim ediyoruz. Alp Havacılık olarak bu zamana kadar birçok ürün teslim ettik ancak bu ürün bizim için çok farklı. Çünkü ekip olarak tasarladık ve üretimini gerçekleştirdik. Alp Havacılık’ın genel stratejisine uygun olarak tamamen dikey entegre bir yapı altında bunu gerçekleştirdik. Bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.