Ana Sayfa Haberler Alp Havacılık’a, Yerlileştirme Kategorisinde 1’incilik Ödülü

Alp Havacılık’a, Yerlileştirme Kategorisinde 1’incilik Ödülü

Alp Havacılık, özgün teknolojiyle geliştirdiği, Seramik Freze-Yüksek Nikel Alaşımlı Bütünleşik Kanatçıklı Kompresör Disklerinin Frezelenmesi projesiyle, 9’uncu Verimlilik Proje Ödülleri 2023’te 1’inci oldu. Ödül töreni, Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde 27 Ocak’ta gerçekleştirildi. 596 projenin katıldığı değerlendirmede, yerlileştirme kategorisinde verilen 1’incilik ödülü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş tarafından Alp Havacılık Mühendislik ve Tasarım Direktörü Atilla Kaya’ya takdim edildi. Alp Havacılık, aldığı 1’incilik sayesinde, Eskişehir Model Fabrika Projesi kapsamında sağlanacak Öğren-Dönüş Programı hizmetinden yararlanma hakkı da kazandı.

TS1400 Motoru Aksesuar Dişli Kutusu Projesine Teşekkür Belgesi

Alp Havacılık’ın, 9. Verimlilik Proje Ödülleri 2023 “AR-GE Verimlilik Projeleri” kategorisinde değerlendirilen;  tasarım, üretim, montaj ve test süreçlerinin tamamının Alp Havacılık’ın sorumluluğunda olan ve GÖKBEY Helikopteri motorunda da kullanılan  “TS1400 Aksesuar Dişli Kutusu” projesi de, ilk 5 proje içerisinde yer alarak teşekkür belgesi almaya hak kazandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.