Ana Sayfa Haberler ALTAY, SAMUR ile Nehirleri Aşacak

ALTAY, SAMUR ile Nehirleri Aşacak

FNSS tarafından 19 Ocak’ta sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, SAMUR Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü araçlarının, ALTAY tankını taşıdığı görüntülere yer verildi. Türk savunma sanayisinin iki önemli ürününün birlikte yer aldığı kısa videoda, iki SAMUR aracının bir araya gelmesiyle oluşturulan nakliye takımının, bir ALTAY tankını karşı kıyıya taşıdığı görülüyor. ALTAY tankının AYS 70T ağırlık sınıfında yer aldığının hatırlatıldığı paylaşımda; sığ sularda yapılan gösterimin, kullanıcının SAMUR’a olan güvenini pekiştirdiği vurgulanıyor.

SAMUR araçları ile akarsu engellerini aşmak için köprü oluşturulabildiği gibi; tekli, ikili veya üçlü takımlar tarafından oluşturulan yüzen sallar vasıtasıyla, farklı ağırlık sınıfındaki araçlar karşı kıyıya nakledilebiliyor. Özellikle iki kıyı arasındaki mesafenin fazla olduğu veya zamanın kısıtlı olduğu durumlarda, köprü oluşturmak yerine bu yöntem tercih edilebiliyor.  

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.