Ana Sayfa Haberler Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Bakan Kang Eun-ho, Altay Tankı motoru tedarikine ilişkin niyet beyanını bugün imzaladığını söyledi.”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Bakan Kang Eun-ho, Altay Tankı motoru tedarikine ilişkin niyet beyanını bugün imzaladığını söyledi.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kore Cumhuriyeti’ne yaptığı resmi ziyaret sırasında, 22 Ekim’de, sosyal medya hesabından, ALTAY tankının motoru ile ilgili bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, şu ifadeler yer aldı: “Güney Kore savunma sanayiinde önemli bir ortağımız. Savunma Tedarik Programından (DAPA) sorumlu Bakan Kang Eun-ho, Altay Tankı motoru tedarikine ilişkin niyet beyanını bugün imzaladığını söyledi. Proje bağlamında önemli bir adım.”

3 Mart’ta düzenlenen bir canlı yayına konuk olan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, bu konuyla ilgili olarak, ALTAY’ın güç grubunun yurt dışından temini ile ilgili alternatif bir çalışmanın da yürütülmekte olduğunu belirtmişti.

İlgili olarak bakınız: https://www.savunmahaber.com/altay-tanki-guc-grubu-batu-ssb-ismail-demir-canli-yayin-2021-03-03/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.