Ana Sayfa Haberler ALTAY, Yurt İçi ve Yurt Dışı İş Birliklerini Güçlendirdi

ALTAY, Yurt İçi ve Yurt Dışı İş Birliklerini Güçlendirdi

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

ALTAY, IDEF’te, hem yurt içi hem de yurt dışı iş birliklerini geliştirmeye odaklandı ve bu iş birliklerini güçlendirecek adımlar attı. Firma, 1 Mayıs’ta, Kongsberg ile bir iş birliği protokolü; 2 Mayıs’ta ise Altınay ile Test Projesi İş Birliği Anlaşması imzaladı. Askeri ve sivil birçok heyeti standında ağırlayan firma, gelecekteki çalışmalarına yön verecek görüşmeler yaptı.

ALTAY ile Kongsberg arasındaki işbirliği protokolü imza törenine, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de katıldı.

ALTAY ile Kongsberg arasındaki işbirliği protokolü imza törenine, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de katıldı. Prof. Dr. Demir, imzaların atılmasının ardından yaptığı kısa konuşmada, “Aslında bu tür fuarların uluslararası iş birliği ortamının nelere sonuç verebileceği açısından güzel bir örnek [yaşıyoruz].” dedi.

Soldan sağa: ALTAY Yönetim Kurulu Başkanı Murad Dural, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Kongsberg Güdümlü Mermiler ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hans Kongelf

ALTAY Yönetim Kurulu Başkanı Murad Dural da imzalanan protokol ile ilgili bilgi verdi: “2001 yılında Kongsberg ile Türkiye’nin [ilk] askeri savunma yazılım ihracat kontratını imzaladık. Bugüne kadar 10 ülkeye birlikte ihracat yaptık.  Dört yılı kapsayan bu yeni anlaşma üç ülkeyi hedefliyor. Kongsberg, Türkiye’ye çok farklı bakıyor. ALTAY’ı, kendi ekosisteminin bir parçası olarak görüyor. Bu, bizim için çok gurur verici.”

Kongsberg Güdümlü Mermiler ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hans Kongelf de Kongsberg’in Türkiye ile uzun yıllardır iş birliği yaptığını ve bu iş birliğini daha uzun yıllar devam ettirmek istediğini belirtti.

ALTAY, diğer iş birliği anlaşmasını,  test altyapısı kurulmasına yönelik bir proje kapsamında, Altınay ile imzaladı.

ALTAY Yönetim Kurulu Başkanı Murad Dural ve Altınay Genel Müdürü Emin İlkmen.

 

Askeri ve sivil birçok heyeti standında ağırlayan ALTAY, gelecekteki çalışmalarına yön verecek görüşmeler yaptı.

 1,155 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.