Ana Sayfa Manşet ALTINAY SAVUNMA, Eyleyici Sürücülerini Görücüye Çıkardı

ALTINAY SAVUNMA, Eyleyici Sürücülerini Görücüye Çıkardı

ALTINAY SAVUNMA’nın sürücü ürün ailesinden; 2 Eksen Servo Motor Sürücü (arkada), Mini Servo Motor Sürücü (önde solda) ve Elektronik Hız Kontrolcüsü (önde sağda).

Savunma ve havacılık sanayisine yönelik elektromekanik ve robotik çözümler sunan ALTINAY SAVUNMA, SAHA EXPO’da, eyleyicilerin ve servo motorların kontrolüne yönelik olarak geliştirdiği 3 yeni sürücü sistemini sergiledi.

Bunlardan 2 Eksen Servo Motor Sürücü; ana muharebe tankı, kundağı motorlu obüs ya da zırhlı muharebe araçları gibi kara araçları için geliştirildi. Sistem, kulelerin hem yatay eksende dönüşünü kontrol edebilme hem de ana silah sistemine yükseliş verebilme olanağı sunuyor. Bu sistem, yurt içindeki çeşitli kara araçlarında görev yapabilecek şekilde geliştirildi.

ALTINAY SAVUNMA, Elektronik Hız Kontrolcüsü’nü ise özellikle döner kanatlı İHA’lara yönelik olarak geliştirdi. Ürün, İHA’ların uçmasını sağlayan tahrik motorlarının kontrol edilmesini sağlıyor. Kompakt bir tasarıma sahip ürün, İHA üzerindeki düşük ayak iziyle öne çıkıyor. Ürünün, ALTINAY SAVUNMA’nın iştiraki olan DASAL’ın geliştirdiği KARGO 75 ve KARGO 150 gibi ağır sınıf hava araçlarında kullanılmasına yönelik testler devam ediyor.

Mini Servo Motor Sürücü çeşitli faydalı yüklerin kontrolü için geliştirildi. Ürün kompakt ve hafif tasarımıyla hassas servo motor kontrolüne olanak sağlıyor. Bu ürün de DASAL’ın KIRLANGIÇ gibi küçük sınıf İHA’ları için geliştirilen görüntüleme gimbali faydalı yükünde kullanılıyor.

Firma, bu 3 yeni sürücüyü, ayrı birer ürün olarak sektörün hizmetine sunuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.