Ana Sayfa Haberler Altınay Savunma Teknolojileri, Yeni Tesisiyle Sektörün Büyüme Hedefine Katkı Sağlayacak

Altınay Savunma Teknolojileri, Yeni Tesisiyle Sektörün Büyüme Hedefine Katkı Sağlayacak

Savunma ve havacılık sektöründe, deniz, kara ve hava platformlarına yönelik anahtar teslim çözümler sunan Altınay Savunma Teknolojileri, yeni üretim tesisiyle sektörün uluslararası oyuncusu olma hedefine bir adım daha yaklaşıyor. Kocaeli Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 12.500 metrekare kapalı alana sahip olan tesiste, yatay-dikey çok eksenli işleme merkezleri, sayısal denetimli yüzey ve hassas işleme tezgâhları, lazer makine yatırımları, elektronik kart üretiminde kullanılacak yüksek hızlı tam otomatik dizgi hattı yer alıyor. Tesisin 2024 yılının ilk yarısı bitmeden faaliyete geçmesi bekleniyor. Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, 5 Mart’ta yaptığı açıklamada, tesisin hayata geçirilmesiyle Türkiye’nin savunma ve havacılık sektöründeki büyüme hedeflerine önemli bir katkı sağlayacaklarını söyledi.

İstihdama Katkı Sağlayacak

Yeni tesis yatırımının, Türkiye’nin savunma ve havacılık sektöründe yerli ve milli üretiminin gelişmesi açısından önemli bir kilometre taşı olacağını söyleyen Altınay, şu ifadeleri kullandı: “Son yıllarda ivme kazanan büyüme yolculuğumuzda, Letven Capital’in de bize yaptığı yatırım sonrasında, mühendislik ve tasarım yeteneklerimizin yanına ölçek ekonomisine uygun üretim yeteneğimizi de ekleyerek daha rekabetçi bir firma haline geldik. Ülkemizin yüksek teknolojiye dayalı üretim yeteneğini artıracak yeni tesisimiz, bize uluslararası alanda rekabet avantajı sağlayacak. Yaklaşık 100 kişilik ilave istihdam sağlamasını planladığımız tesisimiz, bölge ekonomisine ve istihdama da büyük katkı sunacak.”

Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay

Halka Arz Ediliyor

Altınay Savunma Teknolojileri’nin, büyüme stratejisinin bir parçası olarak halka arz kararı aldığını belirten Altınay, “Bu süreç hem mevcut yatırımlarımızı güçlendirecek hem de gelecekteki projelerimize değer sağlayacak. Milletimizin, Altınay Savunma Teknolojileri’ni sahiplenerek, vatan savunmasına katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Yatırımcılarımızla birlikte ülkemizin savunma sanayisindeki başarı hikâyesine daha fazla katkı ile ortak olmayı heyecanla bekliyoruz.” diye konuştu.

Sırada 1000 Kişilik AR-GE Merkezi Var Altınay Savunma Teknolojileri, yeni tesis yatırımının yanı sıra 1.000 kişilik AR-GE merkezi kurmayı da hedefliyor. Firma, yatırım planları arasında bulunan AR-GE merkezi ile inovasyon ve teknoloji alanındaki konumunu pekiştirerek, Türkiye’yi de bu alanda dünya sahnesinde daha da görünür kılmayı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.