Ana Sayfa Haberler Altınay ve Unidef, ALBATROS’u, PF 556 Microgun ile Donatacak

Altınay ve Unidef, ALBATROS’u, PF 556 Microgun ile Donatacak

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan TEKNOFEST İstanbul’19 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Altınay, TEKNOFEST İstanbul’da, insansız sistemler konusundaki geniş ürün ailesinin örneklerini sergiledi. Firma ayrıca, etkinliğin 3’üncü gününde, Unidef ile bir iş birliği anlaşmasının altına imza attı. Anlaşmayı imzalayanlar; Altınay Genel Müdürü M. Emin İlkmen ve İş Geliştirme Direktörü Metin Erdoğan ile Unidef Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kurter ve Genel Koordinatörü Ender Şaşal oldu.

Unidef Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kurter ve Altınay Genel Müdürü M. Emin İlkmen

 

Anlaşma kapsamında, Unidef’in Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Profense firmasının 5,56×45 mm’lik PF 556 Microgun silahı, Altınay’ın kargo İHA’sı ALBATROS’a entegre edilecek.

Modüler ve ölçeklenebilir olarak tasarlanan ve bu sayede yük taşıma kapasitesi 150 kilograma kadar çıkabilen ALBATROS, kargo modüllerinin yanı sıra farklı tipte silah sistemleri de taşıyabiliyor. Gatling tipi çalışma prensibine ve 6 namluya sahip PF 556 Microgun ise dakikada 4.000 atım yapabiliyor.

Kargo İHA’sı ALBATROS’a, 6 namlulu PF 556 Microgun entegre edilecek.

 

Altınay’ın ürün ailesinde, ALBATROS’un haricinde, dron avından silahlı keşfe, pek çok farklı görevi yerine getirebilecek İHA’lar bulunuyor. Unidef ise hava ve kara araçları için tamamladığı pek çok silah entegrasyon projesi ile öne çıkıyor.

 

Altınay, TEKNOFEST İstanbul’a geniş bir ekiple katılarak ürün ve kabiliyetlerini ziyaretçilere anlattı.

 1,126 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.