Ana Sayfa AMAC Gündemi AMAC Başkanı Kurmay Albay Thomas Rapatz, MSI Dergisi ve AMAC Magazine Yetkililerini Kabul Etti

AMAC Başkanı Kurmay Albay Thomas Rapatz, MSI Dergisi ve AMAC Magazine Yetkililerini Kabul Etti

Ankara Askeri Ataşeler Birliği AMAC’ın (Ankara Military Attaché Corps) başkanlığına seçilen Avusturya Savunma Ataşesi Kurmay Albay Thomas Rapatz, 21 Aralık’ta, MSI Dergisi ve AMAC Magazine yetkililerini kabul etti. AMAC Başkanlığı görevini 23 Kasım’da devralan Kurmay Albay Rapatz, ziyaret kapsamında, MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar, MSI Dergisi İş Geliştirme Koordinatörü Şebnem Asil, AMAC Magazine Genel Yayın Yönetmeni Vehbi Tunca ve AMAC Magazine Dış İlişkiler Koordinatörü Mustafa Kemal Kahraman ile bir araya geldi.

MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar ve AMAC Başkanı ve Avusturya Savunma Ataşesi Kurmay Albay Thomas Rapatz.

AMAC camiası ve AMAC faaliyetleri açısından 2022 yılının genel bir değerlendirmesinin yapıldığı görüşmede, AMAC üyesi askeri ataşelerin, Türk savunma ve havacılık sanayisi firmalarıyla daha fazla bir araya gelebilmesine yönelik 2023 yılında yapılabilecek çalışmalara ilişkin karşılıklı görüş ve öneriler masaya yatırıldı. MSI Dergisi ve AMAC Magazine yetkilileri, yeni dönemde AMAC’ın Türk savunma ve havacılık sanayisi ile ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik olarak; başta şubat ayında yapılması planlanan AMAC Kış Konferansı olmak üzere; AMAC Balosu, AMAC Fun Run, AMAC Pikniği, AMAC Sonbahar Konferansı ve MÜSİAD-AMAC Sektörel İş Birliği Buluşması gibi AMAC etkinliklerinin düzenlenmesi sürecinde sağlanabilecek desteklerle ilgili görüş ve önerilerini AMAC Başkanı Kurmay Albay Rapatz’a aktardılar ve AMAC’ın yeni döneme ilişkin taleplerini not ettiler. Kurmay Albay Rapatz’ın, AMAC camiasının Türk savunma ve havacılık sektöründeki paydaşlarla ilişkilerinin geliştirilmesine ve bugünkü noktaya gelmesine yönelik olarak, uzun yıllardır sağladıkları katkılar dolayısıyla MSI Dergisi ve AMAC Magazine yetkililerine teşekkür ettiği görüşme, gelecekte yapılması muhtemel çalışmalarla ilgili de taraflar arasında tam bir mutabakata varılarak sona erdi.

AMAC Magazine Genel Yayın Yönetmeni Vehbi Tunca ve AMAC Başkanı ve Avusturya Savunma Ataşesi Kurmay Albay Thomas Rapatz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.