Ana Sayfa Haberler AMAC Üyesi Askeri Ataşeler, Eurasia Airshow 2020 ile Havacılık Sektöründeki Son Gelişmeleri Yakından Takip Etme Fırsatı Yakalayacak

AMAC Üyesi Askeri Ataşeler, Eurasia Airshow 2020 ile Havacılık Sektöründeki Son Gelişmeleri Yakından Takip Etme Fırsatı Yakalayacak

Eurasia Airshow CEO’su Hakan Kurt, 31 Ocak’ta, AMAC (Ankara Askeri Ataşeler Birliği / Ankara Military Attache Corps) Başkanı Tuğgeneral Tarek Baccouche’yu ziyaret etti.

Görüşmede, bölgenin en önemli havacılık buluşmalarından biri olan Eurasia Airshow 2020 hakkında Tuğgeneral Baccouche’yu bilgilendiren Kurt, ayrıca başta Tuğgeneral Baccouche olmak üzere tüm AMAC üyesi ataşeleri etkinliğe davet etti.

AMAC’ın resmi yayını olan AMAC Magazine, Eurasia Airshow 2020’nin Basın Sponsoru olarak etkinliğin uluslararası tanıtımında önemli bir rol üstleniyor. Bu kapsamda, 22-26 Nisan tarihleri arasında, Antalya Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilecek etkinliğe, Türkiye’de görev yapan birçok yabancı ülke askeri ataşesinin de katılımı bekleniyor. Bunun etkinliğe katılacak firmalar için büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Kurt, Eurasia Airshow 2020’nin ihracatın kapılarını aralayacak birçok gelişmeye ev sahipliği yapacağını vurguladı. Kurt, şunları kaydetti: “Eurasia Airshow, tüm Avrasya pazarını buluşturan bir etkinlik olmayı hedefliyor. Eurasia Airshow 2020’un vizyonu ise ‘Türkiye hava sahası tarihinin en kritik dönemecinde ve Türk havacılık sanayisinin en güçlü döneminde, Avrasya pazarını, Türkiye etrafında kilitlemek’ olarak belirlendi. Bugün, AMAC Başkanı Tuğgeneral Baccouche’ya yaptığımız ziyaret ile hem kendisini hem de tüm AMAC üyelerini etkinliğimize resmi olarak davet etmek istedik. Ayrıca, Eurasia Airshow 2020’de, askeri ataşeleri ve heyetleri ağırlayacağımız bir AMAC Lounge oluşturma kararı da aldık. Tüm bu süreçte AMAC Magazine gibi bir yayının, Eurasia Airshow 2020’nin uluslararası tanıtımı açısından ne kadar önemli katkıları olabileceğini de gördük. Eurasia Airshow ile Türkiye’nin ismini göklere çıkarmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.”

25 milyar doların üzerinde siparişin imza altına alınması hedeflenen Eurasia Airshow 2020’nin Resmi Yayın ve Basın Sponsorluğunu da MSI Dergisi üstleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.