Ana Sayfa Haberler Amerikan Deniz Kuvvetlerinin Yeni Eğitim Helikopteri, Leonardo’nun TH-73A’sı Olacak

Amerikan Deniz Kuvvetlerinin Yeni Eğitim Helikopteri, Leonardo’nun TH-73A’sı Olacak

MSI Dergisi’nin 190’ıncı sayısında yayımlanan Haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

Leonardo, Amerikan Deniz Kuvvetleri ile 32 adet TH-73A helikopterinin tedariki konusunda anlaştı. Açılan ihalede rakiplerini geride bırakarak ipi göğüsleyen firma, gelişmeyi, 14 Ocak’ta duyurdu.

Leonardo’nun teslim edeceği helikopterler, firmanın TH-119 modelini temel alıyor. Yaklaşık 176 milyon dolar değerindeki sözleşme, helikopterlerin yanı sıra başlangıç yedekleri ve destek ekipmanları ile ilk etapta verilecek pilot ve bakım eğitimlerini de kapsıyor. Helikopterlerin üretimine ilişkin çalışmaların büyük bölümü, Leonardo’nun, ABD’nin Philadelphia kentindeki tesislerinde gerçekleştirilecek. Teslimatların ise 2021 yılı ekim ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

TH-119 ile ilgili ayrıntılı bilgiler, Leonardo’nun bu modeli için özel hazırladığı İnternet sitesinde (https://www.advancedhelicoptertrainer.com/) yer alıyor.

Eğitim helikopteri, Türk Kara Kuvvetlerinin de ihtiyaçları arasında bulunuyor. Savunma Sanayii Başkanlığı, bu kapsamda başlattığı Temel Eğitim Helikopteri Tedarik Projesi için, 26 Temmuz 2019’da, Teklife Çağrı Dosyası yayınladı. Proje için teklif veren firmalar arasında, Leonardo da bulunuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.