Ana Sayfa Haberler Amerikan Kara Kuvvetlerinden, BAE Systems’in M109A7 Obüsleri için Ek Sipariş

Amerikan Kara Kuvvetlerinden, BAE Systems’in M109A7 Obüsleri için Ek Sipariş

Amerikan Kara Kuvvetleri, kundağı motorlu obüslerini yenileme çalışmaları kapsamında, BAE Systems’a, yeni bir sipariş verdi. Mevcut sözleşmenin güncellemesi şeklinde verilen bu yeni sipariş ile BAE Systems, Amerikan Kara Kuvvetleri için ek 48 adet daha M109A7 Kundağı Motorlu Obüs ve M992A3 Mühimmat Aracı üretecek. 24 Mart’ta açıklanan sözleşme güncellemesinin değeri 339 milyon dolar olarak belirtilirken pakette entegre lojistik destek ve yedek parça desteği de bulunuyor.

Amerikan Kara Kuvvetleri, BAE Systems ile ilk sözleşmeyi, 2017 yılında, düşük kapasiteli üretim için imzalanmıştı. Şubat ayında başlatılan tam kapasite üretimin ardından yapılan bu son sözleşme güncellemesi ile Amerikan Kara Kuvvetlerinin M109A7 ve M992A3 aracı sayısı 204’e yükselmiş olacak. Toplam sözleşme değeri ise 1,5 milyar dolara ulaşacak.

M109 Kundağı Motorlu Obüs ailesinin en gelişmiş özelliklere sahip en yeni üyesi olan M109A7, Amerikan Kara Kuvvetlerinin muharebe birliklerine hızlı, etkin ve güvenilir bir topçu desteği sağlayacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.