Ana Sayfa Haberler Amerikan Silahlı Kuvvetlerinin Muhabere Altyapısına Kritik Yatırımları Devam Ediyor

Amerikan Silahlı Kuvvetlerinin Muhabere Altyapısına Kritik Yatırımları Devam Ediyor

Amerikan Kara Kuvvetleri ve Amerikan Deniz Kuvvetleri, yakın dönemde verdiği iki sipariş ile muhabere altyapısına yatırımlara devam etti. Amerikan Kara Kuvvetleri, Collins Aerospace’in AN / PRC-162 kara telsizleri için sekizinci siparişi verirken Amerikan Deniz Kuvvetleri de BAE Systems ve Collins Aerospace’in ortak girişimi olan Data Link Solutions (DLS) ile yeni Çok Fonksiyonlu Bilgi Dağıtım Sistemi’nin (Multifunctional Information Distribution System / MIDS) kabin terminalleri için üretim sözleşmesi imzaladı. 

Elde Taşınabilir, Sırt Telsizi ve Küçük Boyutlu (Handheld, Manpack and Small Form Fit / HMS) kara telsizi programı kapsamındaki yeni gelişme, 27 Nisan’da, Collins Aerospace tarafından duyuruldu. Bu sekizinci sipariş, Amerikan Kara Kuvvetleri ile 2016 yılında imzalanan sözleşme kapsamında yapıldı. 2026 Mart’ında sona erecek dönemi kapsayan sözleşme, 12,7 milyar dolarlık bir tavan sipariş tutarını barındırıyor.

Collins Aerospace AN/PRC-162, güçlü sistem donanımı sayesinde araca entegre veya taşınabilir durumda uzun frekans aralıklarında güvenli olarak kullanılabiliyor. Amerikan Deniz Kuvvetlerinin MIDS kabin terminalleri için DLS ile imzaladığı sözleşme de BAE Systems ve Collins Aerospace’in bu alandaki başarılarına yeni bir madde olarak yazıldı. 19 Mayıs’ta duyurulan gelişme, MIDS MOD (MIDS Gemide Modernizasyon Sistemi), kapsamında gerçekleştiriliyor. Bu sistem; gemideki bilgi ve görüntüleri, kara, deniz ve havadaki diğer müttefik kuvvetlere göndererek gerçek zamanlı görev senaryoları oluşturulmasını sağlıyor. Link 16 askeri taktik veri bağlantı ağı üzerinden çalışan sistem, bu sayede ABD ve NATO misyonları arasında güvenli veri akışına izin veriyor. Amerikan Deniz Kuvvetleri ile DLS arasında imzalanan sözleşmenin değeri ise 3,2 milyon dolar olarak açıklandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.