Ana Sayfa Haberler AMETEK ve AYYAZILIM, Platformlara Yönelik Soğutma Çözümlerini Anlattı

AMETEK ve AYYAZILIM, Platformlara Yönelik Soğutma Çözümlerini Anlattı

MSI Dergisi’nin 170’inci sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Elektronik sistemlerin soğutulması konusunda uzman AMETEK firmasının Türkiye Partneri olan -AYYAZILIM, 6 Kasım’da, Ankara’da, AMETEK Day (AMETEK Günü) isimli bir seminer düzenledi. Seminerde yapılan sunumlarla AMETEK’in; elektronik sistem ve araç motor soğutma ihtiyaçlarına yönelik ürünleri, kabiliyetlerive çözüm önerileri, Türk savunma ve havacılık sektöründen ilgililerle paylaşıldı.

 

Seminere; ASELSAN, FNSS, STM, OTOKAR, Meteksan Savunma, ROKETSAN, TÜBİTAK UZAY, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve Tümosan gibi, savunma ve havacılık sektöründen kurum ve kuruluşların çalışanları katıldı. Seminerde yapılan sunumların konu başlıkları ise şunlar oldu:

  • Kara ve Hava Platformları için Soğutma Çözümleri,
  • Özel Amaçlı Fanlar ve Özel Soğutma Çözümleri,
  • Roket, Füze ve Havacılık Sistemleri İçin Çözümler,
  • Havacılık Uygulamaları İçin Tasarlanmış, Yüksek Sıcaklığa Dayanaklı Metal Çözümleri,
  • Havacılık Soğutma Sistemleri.

AMETEK, Projelerdeki Gizliliğe ve Milliğe Önem Veriyor

Seminerin açılış konuşmasını yapan AYYAZILIM Genel Müdürü Atilla Yenidoğan, şunları söyledi: “AYYAZILIM, 13 yıldır, savunma sanayisinde çalışan bir şirket. Bu süre içerisinde, hızlı ve daha etkin büyüyebilmek için, bir takım iş birlikleri kurduk. Bu iş birliklerinin en önemlilerinden birisi de uluslararası bir şirket olan AMETEK ile başlattığımız iş birliğiydi. Bu iş birliğinde klasik temsilci firma modelinden farklı bir strateji ile katma değeri arttıracağına inandığımız yeni bir yaklaşımı kurguluyoruz: Malumunuz, sadece alım satım üzerine kurulu projeler devri artık geride kaldı. Günümüzde, her projenin kendine ait kritik performans ve kabiliyet hedefleri var. Bu durum hem firmalarımız hem de muharebe sahasında üstünlük açısından gizlilik konusunu daha da önemli hale getirmektedir. AYYAZILIM olarak projelerinizin gizlilik ve millilik içeren kısımlarını korurken, bir yandan da dünyanın bu konudaki tecrübesini, projelerimize dâhil edebilelim istiyoruz. Özellikle hava platformları ve kara platformlarının güç gruplarının soğutulması gibi özel konularda, performansa yönelik pek çok kritik nokta var. AMETEK ile kurduğumuz iş birlikleri sayesinde de bu projelerde, katma değerli mühendislik çözümlerini AYYAZILIM bünyesinde yerlileştirebildiğimiz ölçüde  firmalarımızın ihtiyaçlarına çok daha etkin cevap verebileğimizi düşünüyoruz.”

AMETEK’in Afrika, Avrupa, Avusturalya ve Orta Doğu’dan Sorumlu Satış Müdürü Peter Fritsch ise AMETEK’in savunma ve havacılık alanında, ısı yönetimi konusunda sunduğu çözümlerin genel bir tanıtımını yaptı ve şunları söyledi: “Yüksek teknolojili ürünler üreten, küresel bir şirketiz. Katalog üreticisi değiliz. Fiyatlarımızla rekabet etmiyoruz; çözümler sunuyoruz. Herşeyden önce mühendislik kabiliyetimizle sizleri proje ömür döngüsü boyunca destekliyoruz Eğer diğer tedarikçiler, size veya projenize destek sağlamıyorlarsa size uygun çözümler geliştirmek yerine, kataloglarındaki hazır ürünlerini size satmaya çalışıyorlarsa veya 1.000’lerce adet satın almadığınız için sizi geri çeviriyorlarsa bize gelin. Çok düşük miktarlarda bile ürüne ihtiyacınız varsa biz sizleri destekleriz. Mühendislik yaklaşımını temel alan bir firma olduğumuz için, gelip sorununuzu yerinde inceleyerek size doğru çözümü sunmaktan mutluluk duyarız.”

AMETEK Airtechnology Group İş Geliştirme Lideri Paul Hammond ve AMETEK İş Geliştirme Yöneticisi John Hsu ise firmanın farklı alanlardaki çözümlerini anlatan sunumlar gerçekleştirdiler.

 

 

 

 830 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.