Ana Sayfa Manşet Analog Devices ve Arrow Electronics Savunma ve Havacılık Sektöründe Özgün Ürünler Geliştirmeyi Hedefleyen Sektörün Öncü Firmalarına ve KOBİ’lere Destek Olmaya Hazır

Analog Devices ve Arrow Electronics Savunma ve Havacılık Sektöründe Özgün Ürünler Geliştirmeyi Hedefleyen Sektörün Öncü Firmalarına ve KOBİ’lere Destek Olmaya Hazır

Analog Devices, neredeyse her çeşit elektronik ekipmanda kullanılan geniş bir ürün gamına sahip. Firma, yüksek performanslı analog, karışık sinyal ve sayısal sinyal işleme tümleşik devrelerinin (IC) tasarımı, üretimi ve pazarlanmasında dünyanın önde gelen çözüm sağlayıcılarından biri konumunda.

Dünya çapında 100.000’den fazla müşteri tarafından kullanılan Analog Devices ürünleri; sıcaklık, basınç, ses, ışık, hız ve hareket gibi fiziksel olguların elektrik sinyallerine dönüştürülmesi, bunların koşullandırılması ve işlenmesinde önemli bir rol oynuyor.

Analog Devices; savunma ve havacılık, haberleşme, otomotiv, endüstriyel ve tüketici elektroniği gibi kilit stratejik pazarlara odaklanarak, bu pazarlarda faaliyet gösteren müşterilerinin son ürünlerinde fark yaratacak özellikte ürünler geliştiriyor.

Analog Devices, mevcut durumda veri dönüştürücüleri, RF tümleşik devreleri, güç yönetimi ürünleri, mikroelektromekanik sistem sensör ürünleri ve sayısal sinyal işlemcileri dâhil olmak üzere geniş bir yelpazede ürün sunuyor.

Analog Devices, geçtiğimiz 10 sene içerisinde sektörde bilinen büyük oyuncuları da bünyesine katarak ürün gamını ve hitap ettiği pazarları genişletti. En büyük satın almalarını; 2014 yılında Hittite Microwave, 2017 yılında Linear Technologies, 2021 yılında da Maxim Integrated firmalarıyla yapan Analog Devices, sektördeki RF, güç elektroniği ve analog/sayısal sinyal işleme alanlarındaki lider konumunu güçlendirdi.

Türkiye’de Güçlü Yapılanma

Analog Devices, Türkiye’de 150’den fazla Ar-Ge çalışanı ve 3 kişilik teknik destek ve satış çalışanıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Türkiye ve Orta Doğu’daki saha destek ekibini 2019 yılının başında yeniden yapılandıran Analog Devices, savunma ve havacılık alanına odaklanan bir destek ekibini istihdam ediyor.

Savunma ve havacılık alanına odaklanan 2 kişilik ekip ile faaliyetlerini Ankara’da sürdürüyor:

  • İlter Kılıçaslan (Saha Satış Mühendisi)
  • Bilgin Kızıltaş (Saha Uygulama Mühendisi)

Analog Devices Global Distribütörü

Arrow Electronics, Türkiye ofisi 25 yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyor. 6 Teknik Satış, 4 Saha Uygulama Mühendisi ve 9 satış destek uzmanı ile savunma ve havacılık uygulamaları için özgün ürünler geliştiren firmaların Analog Devices ürünlerine güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesini sağlıyor. SAHA EXPO’da, özellikle sektörün öncü firmaları ve KOBİ’lerle bir araya gelmeyi hedefleyen Arrow Electronics, Analog Devices ile birlikte güncel ürünler ve çözümler hakkında bilgiler vermeye hazırlanıyor.

Arrow Electronics, dünya genelinde, 220.000’i aşkın teknoloji üreticisine ve servis sağlayıcısına hizmet veriyor ve onların inovasyon yapmasını destekliyor. Tüm teknoloji alanlarını kapsayan geniş portföyü ile partnerlerinin inovatif ürünler oluşturmasına ve bunları üretmesine imkân sağlıyor.

Firma, 2021 yılında 34,48 milyar dolarlık cirosuyla iş ve günlük hayatı iyileştiren teknoloji çözümlerinin geliştirilmesinde rol alıyor. Arrow Electronics’in Türkiye ofisi başta Analog Devices firması olmak üzere, portföyünde bulunan, kendi alanlarında lider yarı iletken ve pasif-elektromekanik komponent üreticilerinin çözümlerini sektöre sunuyor. Böylece elektronik ürünlerin Ar-Ge süreçlerini destekliyor ve çözüm ortaklarına, tedarik zinciri hizmeti sağlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.