Ana Sayfa Haberler ANDAR, Dubai Airshow’da İnsanlı Platformlara Yönelik Çözümlerini Tanıtıyor

ANDAR, Dubai Airshow’da İnsanlı Platformlara Yönelik Çözümlerini Tanıtıyor

ANDAR, 13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Dubai Airshow 2023 fuarında, havacılığı “hidrolik” prangasından kurtaracak elektromekanik hareket sistemi çözümlerini gururla sunuyor. İnsansız hava araçları (İHA), insanlı hava araçları ve mühimmat segmentlerinde geliştirdiği elektromekanik hareket sistemi çözümleriyle 2019 yılından bu yana Körfez bölgesindeki varlığını önemli ölçüde arttıran ANDAR, aynı zamanda fuarda önemli bir sözleşmeye imza atacak. Sözleşme kapsamında alacağı sipariş, ANDAR’ın sadece askeri havacılık alanında değil, savunma dışı sektörlerde de iddialı çözümler sunduğunu bir kez daha gözler önüne serecek.

ANDAR’ın Elektromekanik Hareket Sistemleri Ürün Ailesi

ANDAR’ın elektromekanik hareket sistemleri ürün ailesi; çeşitli akıllı mühimmat türleri, taktik ve daha yüksek seviyedeki insansız hava araçları, sabit ve döner kanatlı askeri havacılık platformları gibi geniş bir yelpazedeki sistemlerin ihtiyaçlarını karşılayan, sahada kendini kanıtlamış ürünleri içeriyor. Bu ürünler, şu anda Türkiye ve yurt dışındaki birçok platformda başarıyla görev yapıyor.

Çözümlerde Esneklik ve Yüksek Performans

ANDAR, ihtiyaç duyulan elektromekanik hareket sistemini bir paket olarak kullanıcıya teslim edebilmenin yanı sıra motor, sürücü, dişli kutuları ve sensörler gibi tüm alt bileşenleri tek tek tasarlayıp üretebilen esnek bir yaklaşıma sahip. Bu paket çözümler arasında, güdümlü mühimmatın hedefe yönlendirilmesi için kullanılan ve kanatçıkları kontrol eden CAS ürün grubu ön plana çıkıyor.

ANDAR Genel Müdürü Gökhan Koyuncu’nun Değerlendirmesi

Dubai’de, diğer ürünlerinin yanı sıra insanlı platformlar için geliştirdiği ürünleri ön plana çıkaran ANDAR’ın Genel Müdürü Gökhan Koyuncu, fuara ilişkin beklentilerini şu şekilde değerlendirdi: “Bir süredir Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) geliştirdiğimiz ilişkilerin somutlaşmasıyla ilgili önemli adımlar atacağımız bu fuarı bir fırsata çevirmek için çalışacağız.”

ANDAR’ın Bölgedeki Ayak İzi Büyüyor

Koyuncu ayrıca; “ANDAR’ın bölgedeki ayak izleri giderek büyüyor. Halihazırdaki müşterilerimizle yürüttüğümüz projelerin boyutları, önümüzdeki yılları da kapsayacak şekilde artıyor. Bölgedeki potansiyelin farkında olduğumuz için bu tür fuarlara katılmayı sürdüreceğiz. Fuarda yalnızca Körfez Bölgesi için değil, Avrupa ve ABD’den gelen aktörlere de güvenilir bir partner olduğumuzu; projeleri için ihtiyaç duydukları katkıları sağlayabileceğimizi göstereceğiz.” dedi.

İlişkiler Somutlaşıyor

Fuarları, mevcut ilişkilerin ilerletilmesi ve geliştirilmesi için bir fırsat olarak gören ANDAR, Orta Doğu ülkelerinde yerel bir çözüm ortağı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sene başında BAE’nin başkenti Abu Dabi’de düzenlenen IDEX 2023 fuarına katılarak ülkenin önde gelen devlet kuruluşlarından Tawazun ile bir mutabakat zaptı imzalayan ANDAR, Dubai Airshow 2023’te ise ana uçuş kontrol sistemlerinde de hidrolik yerine elektrikli eyleyicilerin kullanılabileceği bir uçak geliştiren global bir firmayla önemli bir kontrat imzalayacak.

ANDAR Hakkında

ANDAR Elektromekanik Sistemler (ANDAR); elektromekanik hareket sistemleri alanındaki derin tecrübesi ve teknolojiye tam hâkimiyeti sayesinde, gelişen teknoloji ile gündeme gelen ihtiyaçlara özgün çözümler sunan ve bu çözümleri, ömür devri boyunca destekleyen bir teknoloji şirketidir. ANDAR, disiplinler arası bakış açısı ile zor problemlere çözümler üretir. ANDAR, bugün; teknolojik birikimi ve alanına tam hâkimiyeti ile Türkiye’nin önde gelen firması konumunda; dünyanın ise önde gelen birkaç firması arasında yer alıyor.

Daha fazla bilgi için: www.andar.com.tr

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.