Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 ANDAR, Yetkinliklerini, İhracat ve Uzay Projelerine Taşıyor

ANDAR, Yetkinliklerini, İhracat ve Uzay Projelerine Taşıyor

Elektromekanik hareket sistemleri alanında, özellikle savunma sistemlerine yönelik geniş bir ürün ailesini ortaya koyan ANDAR, faaliyetlerini, ihracat pazarları ve yeni alanlarla genişletiyor. Firma, ilk doğrudan ihracat sözleşmesi kapsamında, sivil bir helikopterin uçuş kontrol sisteminde kullanılan bir elektromekanik hareket sistemini sağlıyor. ANDAR, bu proje kapsamında, bir Batı Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren müşterisine, 30 adet ürün teslim etti. Söz konusu ürünler, başka bir ülkede geliştirilen helikopterde kullanılacak.

ANDAR’ın geliştirdiği trim eyleyicisi.

ANDAR, fuara, ürünleri uzayın sınırına ulaşmış bir firma olarak katıldı. ANDAR’ın tasarladığı ve ürettiği elektromekanik hareket sistemleri, sonda roketleri üzerinde de kullanıma girmiş durumda.

ANDAR, elektromekanik hareket sistemlerinin, motor gibi alt sistemlerini de özgün olarak geliştiriyor.

ANDAR’ın gelecekle ilgili hedeflerinde ise elektrikli sistemlerin daha fazla kullanıldığı (more electric) uçaklar, şehir içi hava taşımacılığı ve yeni uzay uygulamaları yer alıyor. ANDAR Genel Müdürü Gökhan Koyuncu, firmanın geleceğe yönelik hayallerini, şu sözlerle ifade etti: “Hayallerimiz çok büyük. Yeni uzay uygulamaları yürüten firmaların Mars’a iniş yapacak araçlarında, bir ya da daha fazla sistemimizin yer alacağına inanıyoruz. Güvenli elektromekanik hareket sistemlerinin geliştirmek, bizim çok güçlü bir yönümüz; şehir içi hava taşımacılığı alanındaki birçok oyuncunun hava taksilerinde ihtiyaç duydukları sistemleri ANDAR’da bulacağına eminiz. Sivil havacılığın öncü firmalarının yeni nesil uçaklarının içinde olacağımıza inanıyoruz ve bu yönde pek çok görüşme yürütüyoruz. Bugüne kadar inanıp da yapamadığımız bir şey olmadı.”

ANDAR, elektromanyetik fren çözümünü, test standı ile birlikte sergiledi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.