Ana Sayfa Haberler ANDAR’dan Yüksek Performanslı Servo Eyleyici Çözümleri: 250.000 Uçuş Saati, Sıfır Arıza

ANDAR’dan Yüksek Performanslı Servo Eyleyici Çözümleri: 250.000 Uçuş Saati, Sıfır Arıza

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

ANDAR, standında, farklı modellerdeki insansız hava araçlarında, 250.000 uçuş saatini geride bırakmayı başaran uçuş kontrol eyleyicilerini sergiledi. ANDAR’ın İHA’lara yönelik servo eyleyicilerden oluşan hareketli sistem çözümleri, MALE (Medium Altitude Long Endurance / Orta İrtifa Uzun Havada Kalış) sınıfı iki ayrı İHA’da ve taktik sınıfı bir İHA’da kullanılıyor. Ürünlerin, bu İHA’larda toplam 250.000 uçuş saatini geçmesi, ANDAR’ı, sektördeki benzeri tipte elektromekanik sistemler tasarlayıp üreten firmalar arasında, ayrı bir yere konumlandırıyor.

ANDAR, İHA’lara yönelik servo eyleyicilerden oluşan hareketli sistem çözümlerini, teslimat çantaları ve alt bileşenleri ile birlikte sergiledi.

 

ANDAR Genel Müdürü Gökhan Koyuncu, servo eyleyicilerinin sahadaki performansı ile ilgili şunları söyledi: “ANDAR, hem uçuş saati hem farklı coğrafyalarda görev yapma tecrübesi hem de ürünlerinin güvenilirliği ile servo eyleyici gibi elektromekanik sistem üreticileri arasında açık ara lider konumda. Bu başarımızı, açık rekabet altında elde ettiğimizi de vurgulamak istiyorum. Servo eyleyicilerimizin kullanıldığı İHA’lardan biri için, farklı üreticilerin çözümleri de denendi. ANDAR’ın çözümü ise istenilen performansı sağlayan tek servo eyleyici olarak öne çıktı ve şu anda başarıyla kullanılıyor.”

ANDAR’ın ürünleri, güvenilirlik ile ilgili özel tasarımları sayesinde, 250.000 saati aşan uçuş tecrübesi sırasında, hiçbir arıza yaşamadı.

ANDAR’ın yeni hedefi ise 1 milyon uçuş saatine ulaşmak. Koyuncu, bu hedefe de yakın zamanda ulaşmak istediklerini ifade etti: “Ürünlerimiz kendini ispatladıkça, hem mevcut kullanıcılarımızın ürettiği yeni İHA’larda yer buluyoruz hem de farklı firmalar farklı İHA’lar için bizimle çalışmak istiyor. Üzerinde çözümlerimizle yer aldığımız İHA sayısının hızla artacağını ve böylece 1 milyon uçuş saatine kısa zamanda ulaşacağımızı öngörüyoruz.”

 1,356 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.