Ana Sayfa Haberler Ankara Askeri Ataşeler Birliği Başkanı Tuğgeneral Reinhard Schöberl’in IDEF 2019 Mesajı

Ankara Askeri Ataşeler Birliği Başkanı Tuğgeneral Reinhard Schöberl’in IDEF 2019 Mesajı

AMAC, IDEF’19’u Dört Gözle Bekliyor

Ankara Askeri Ataşeler Birliği AMAC (Ankara Military Attaché Corps), 70’ten fazla ülkeden gelen 120 askeri ataşeden oluşuyor. Çeşitli platformlarda, ülkelerini askeri anlamda en yüksek seviyede temsil etmelerinin yanı sıra her askeri ataşe, Genelkurmay Başkanlığı Yabancı Ataşeler İrtibat Ofisi (FALO) aracılığı ve desteği ile Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Türkiye’de bulunan çok sayıda savunma ve güvenlik firmasıyla görüşme ve etkileşimde bulunuyor. Topluluğumuz açısından IDEF’19 fuarı; önde gelen savunma ve havacılık firmalarıyla bağlantılar kurup görüşmeler düzenlenmek ve Türkiye ile diğer katılımcı ülkelerden gelen, savunma ve havacılık sanayisiyle ilgili son teknolojiler üzerinde çalışan en donanımlı uzmanlarla görüşmek açısından, en önemli fırsatlardan birini sunuyor.

İki yıl önce düzenlenen son IDEF fuarının başarısı ve bu fuara 50’den fazla ülkeyi temsil eden 800’den fazla firma ile birlikte, aralarında 26 bakan, 6 genelkurmay başkanı ve çok sayıda savunma ve güvenlik yetkililerinin bulunduğu 167 ülkeden 133 resmi heyetin katılması, fuarın önemi ile ilgili yukarıda bahsi geçen tespitleri destekliyor. IDEF’17’de kaydedilen başarıları daha da ileriye taşıyacak olan bu yılki etkinlik, bölgedeki en büyük savunma sanayisi buluşması olma iddiasında. Bu sene düzenlenecek olan IDEF fuarı, AMAC üyelerinin, silahlanma planlama faaliyetleri ve savunma teknolojileriyle ilgili en son gelişmeleri takip edebilmeleri açısından son derece faydalı bir etkinlik ve aynı zamanda olağanüstü bir fırsat olacak.

Her ne kadar birçok ataşemiz, etkinlik kapsamında, kendi ülkelerinden gelen heyetleri karşılayacak ve onlara mihmandarlık yapacak olsalar da IDEF’19’a katılım, diğer AMAC üyeleri açısından da eşsiz bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Hepimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk savunma ve havacılık sanayisi arasındaki muazzam iş birliğine ve bu iş birliğinin yarattığı ortak faydalara tanık olduk.

Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin savunma teknolojileri alanında sundukları en iyi çözüm ve fırsatları tanıtabilecekleri etkin bir platform olmakla birlikte, IDEF’19 aynı zamanda, savunma ve havacılık sektörüyle ve fuara katılan tedarik ve geliştirme makamlarıyla uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesi açısından da ideal bir fırsat niteliğinde. AMAC ve AMAC üyeleri, bu etkinliğe katılmaktan gurur duyuyor ve Türk savunma ve havacılık sanayisi ve bölgedeki ortaklarımız ile ilişkilerimizi geliştirmeye yönelik bunun gibi yeni fırsatlarından faydalanmayı dört gözle bekliyor.

 

Reinhard Schöberl

Tuğgeneral

Ankara Askeri Ataşeler Birliği Başkanı

 3,235 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.