Ana Sayfa Arşiv Ankara Uzay ve Havacılık Organize Sanayi Bölgesi’nde İlk Fabrika Açıldı

Ankara Uzay ve Havacılık Organize Sanayi Bölgesi’nde İlk Fabrika Açıldı

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı tamamlanan ilk fabrika olan M.F.K. Makina’nın fabrikasının  açılış töreni, 30 Mart’ta gerçekleştirildi. Uzay ve havacılık alanlarında yerli sanayiyi desteklemek, yerli ve yabancı firmaları bir araya getirerek sinerji sağlamak ve yüksek katma değerli ürünler üretip ihracatı artırmak amacıyla kurulan bölge, bu açılışla birlikte faaliyete geçmiş oldu.

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Genel Müdürü Gültekin Asiltürk ve M.F.K Makina Genel Müdürü Muhsin Mardin ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene, Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mithat Ertuğ ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Muhsin Mardin, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika açan ilk firma olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek eksiklerin giderilmesi için çalışacaklarını kaydetti.

Gültekin Asiltürk ise 2015 yılında tüzel kişiliğini kazanan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayii Bölgesi’nin ilk fabrikasını hayata geçirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Türkiye’ye Çağ Atlatacak Önemli Faaliyetler Burada Gerçekleştirilecek

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ise konuşmasında “Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayii Bölgesi’nde hayata geçen ilk fabrikamızın açılışının mutluluğunu sizlerle beraber paylaşmak gerçekten çok güzel bir duygu.” diyerek şu ifadeleri kullandı: “Savunma ve havacılık sanayisi yüksek düzeyde kalite ve üretim standartları gerektiren yüksek teknolojilerin kullanıldığı rekabetçi bir sektördür. Ayrıca savunma ve havacılık sanayisi, bütünsel olarak sanayileşmenin, teknolojinin bir itici gücü olması anlamında kalkınmanın önemli bir parçası olarak düşünülmektedir. Bu sektörde sürdürülebilirliğin sağlanması için en önemli unsurlardan birisi millileştirilme ve yerlileştirilme oranlarının artırılmasıyla beraber çeşitli ihracat fırsatlarının değerlendirilmesi ve bu sektörde üretilen teknolojilerin diğer sektörlere de yaygınlaştırılmasıdır. Ankara Uzay Havacılık İhtisas Organize Sanayii Bölgesi yatırımımız birazcık gecikmiş durumda. Ancak bugünkü açılış gerçekten çok önemli. M.F.K. Makina’ya teşekkür ediyoruz çünkü artık yolu açtı. Burada nihai ortam oluştuğunda gerçekten Türkiye’ye çağ atlayacak çok önemli faaliyetler olacağını göreceğiz.”

 4,054 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.