Ana Sayfa Haberler Anova, Koronavirüs’den Korunma Tedbirlerini Açıkladı

Anova, Koronavirüs’den Korunma Tedbirlerini Açıkladı

Anova, dünya genelinde yayılan ve Türkiye’yi de etkisi altına alan Yeni Koronavirüs Hastalığı’na (COVID-19) karşı tedbirlerini 25 Mart’ta açıkladı. Koronavirüs salgını nedeniyle T.C. Sağlık Bakanlığının yönlendirmeleri doğrultusunda gerekli tedbirlerin firma içinde alınmasına azami önem verildiğinin ifade edildiği açıklama şu şekilde:

“Belirtmek isteriz ki çalışanlarımızın ve tüm iş ortaklarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir. Yaşadığımız bu küresel salgına karşı en önemli mücadele yöntemi hijyen sağlama ve sosyal mesafelendirmedir. Bu kapsamda almış olduğumuz tedbirleri aşağıda bulabilirsiniz:

  • Hijyen kurallarını ve sosyal mesafelendirmeyi tüm ofislerimiz içerisinde en üst seviyeye çıkartmış bulunuyoruz. Ortak kullanım alanlarında bulunan dezenfektan kullanımı ve ofis sterilizasyon işlemlerimiz devam etmektedir.
  • Hamile olan, yasal süt izni kullanan, kronik hastalığı bulunan (Kalp damar hastalığı, hipertansiyon, diyabet,obezite, KOAH, Astım vb. kronik solunum yolu hastalığı, kanser tedavisi görenler, kronik böbrek hastalığı olanlar, bağışıklık sistemi yetersizliği bulunan hastalar, bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaç kullananlar, organ nakli olanlar) çalışanlarımıza idari izin verilmiştir.
  • Okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın çalışanlarımızın izinli sayılması sağlanmıştır.
  • Çalışma alanları ile ortak alanlardaki yoğunluğu azaltmak amacıyla çalışanlarımıza, yaptıkları işlerin niteliği göz önünde bulundurularak evden çalışma izni verilmiştir.
  • Üretim, Test ve Laboratuvarda çalışan personelimiz gerekli tedbirler altında çalışmalarına devam etmektedir.
  • Toplu taşıma ile ulaşımını sağlayan personelimize imkan dahilinde şirket araçları tahsis edilmiştir.

Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs tehdidine yönelik olarak yaptığı ilk açıklamalardan bugüne kadar tüm ofislerde görev yapan çalışanların sağlığının korunmasına ve uygun bir çalışma ortamının sağlanmasına yönelik tüm önleyici tedbir ve kararları almaya özen gösteriyoruz. Öncelikli hedefimiz; tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın sağlığının korunması ve bununla birlikte faaliyet gösterdiğimiz alanın niteliği ve ülkemiz açısından önemi itibari ile üretim ve tasarım faaliyetlerinin devamlılığının ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasıdır.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.