Ana Sayfa Haberler Anova, Unidef ve AEI Systems; Yeni Nesil Top Sistemlerinin Tasarım, Geliştirme ve Üretimi için Birlikte Çalışacak

Anova, Unidef ve AEI Systems; Yeni Nesil Top Sistemlerinin Tasarım, Geliştirme ve Üretimi için Birlikte Çalışacak

Anova, Unidef ve İngiltere merkezli AEI Systems; tasarım, geliştirme ve üretim konularında iş birliği yapmaya hazırlanıyor. MSI Dergisi’nin edindiği bilgilere göre, 30×113 milimetre (mm) top sistemine özel esnek mermi yolunun geliştirilmesi için güç birliği yapan üç firma, yakın zamanda bir iş birliği anlaşması imzalamayı da planlıyor.

Üç firma arasında imzalanacak iş birliği anlaşması, AEI Systems’in üretmekte ve geliştirmekte olduğu diğer tüm top sistemlerinin; alt sistemlerinin tasarlanması, geliştirilmesi ve üretilmesini içeriyor. İş birliği sözleşmesinin ise 10-13 Eylül tarihleri ​​arasında, İngiltere’deki “ExCeL London” fuar merkezinde gerçekleştirilecek DSEI fuarı sırasında imzalanması bekleniyor. Anova’nın esnek mermi yolu, Unidef’in silah sistemleri entegrasyonu ve AEI Systems’in top sistemleri üretim kabiliyetleri, bu iş birliği ile yeni ürünlere dönüştürülecek.

 

Anova’nın tasarladığı 30×133 mm esnek mermi yolu.

 

Türkiye için Yerlileştirdi, Dünyaya İhraç Ediyor

Anova tarafından yerlileştirilerek Türk savunma ve havacılık sektörüne kazandırılan Esnek Mermi Yolu Ürün Grubu, hem Türkiye’deki hem de dost ve müttefik ülkelerdeki kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Mevcut durumda, Anova’nın esnek mermi yolu ailesi, 6 tanesi NATO standardı kalibrelerle; 4 tanesi de Rus standardı kalibrelerle uyumlu olan 10 üyeden oluşuyor. 30×113 mm, son olarak 5,56×45 mm kalibre için esnek mermi yolu üreten firmanın 11. ürünü olacak.

Bu iş birliği ile esnek mermi yolu konusunda kazandığı bilgi ve kabiliyetleri doğrudan ihraç etmeye başlayacak olan Anova, hem yurt içi hem de yurt dışında kullanılmak üzere tasarlayacağı yeni ürünlerle esnek mermi yolu ailesini daha da genişletmeyi planlıyor.

 

Unidef’in Entegrasyon Kabiliyeti, İş Birliğini Güçlendiriyor

Silah sistemleri entegrasyonu konusunda uzmanlığı ile adını duyuran Unidef, bu iş birliğinin sınırlarını genişletiyor. Unidef, platformun mevcut altyapısını kullanarak görev profiline uygun ara yüzleri, silah mesnetlerini, ara bağlantı elemanlarını ve kilitlerini tasarlıyor. Unidef, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde bulunan döner kanatlı platformlara silah sistemleri entegrasyonu gerçekleştiren, Türkiye’deki tek özel şirket konumunda bulunurken bir Orta Doğu ülkesi için geliştirdiği silah entegrasyonu çözümü ile de ihracat kapısını açtı.

AEI Systems’in ürettiği, VENOM 30, 30×113 mm top sistemi.

AEI Systems’den Kara, Hava ve Deniz’e Özel Top Sistemleri

İş birliğinin İngiltere merkezli ortağı olan AEI Systems ise otomatik top ve namlu üretimi yapıyor. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmanın kabiliyetleri arasında; 20 mm’den 105 mm’ye kadar otomatik top sistemleri bulunuyor. Firmanın ürün yelpazesindeki 30 mm top sistemi modelleri arasında, havada ADEN, DEFA ve M39; denizde ve karada ise VENOM yer alıyor.

 1,003 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.