Ana Sayfa Manşet Anova’nın Askeri Fan Ürün Ailesi; Kara, Deniz ve Hava Platformlarında Kullanılıyor

Anova’nın Askeri Fan Ürün Ailesi; Kara, Deniz ve Hava Platformlarında Kullanılıyor

Anova, ileri mühendislik alanındaki yetkinlikleri ve hızlı çözümleriyle, müşteri isterlerine yönelik tasarım ve performans gereklerini sağlayan askeri fanlar geliştirebiliyor. Ürünlerinin mevcut özelliklerini müşterinin talebi doğrultusunda geliştirebilme kabiliyeti, firmanın, askeri fanlar alanında ön plana çıkmasını ve tercih edilmesini sağlıyor.

Anova’nın, yerlileştirme çalışmaları kapsamında tasarladığı ve ürettiği askeri fanlar, yüksek soğutma kapasitelerini, düşük hacim ve ağırlıklarda sağlayabilmeleriyle dikkat çekiyor. Askeri fanlar, en zorlu çevresel koşullarda dahi fonksiyonel gereklilikleri yerine getirmek amacıyla tasarlanıyor.

Savunma ve havacılık sanayisindeki kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda, firmanın askeri fan ürün ailesinin kapsayıcılığı da giderek genişliyor. 2022 yılında müşterilerine 2.000’den fazla fan teslimatı yapan firmanın, 2023 yılı için hedefi ise yurt dışı siparişleri de dâhil olmak üzere 3.000 fan teslim etmek.

22 Üyeli Ürün Ailesi

Anova’nın askeri fan ürün ailesi, sağladığı hava akışı dakikada 13,4 fit küpten 460 fit küpe kadar değişen, 22 farklı modelden oluşuyor. Askeri fan ürün ailesinin boyut olarak en küçük ürününü MERCURY 38-001, en büyük ürününü ise JUPITER 150-002 temsil ediyor.

Müşterilerinin talepleri çerçevesinde edindiği bilgi birikimi sayesinde kısa sürede bu taleplere göre ürün geliştirebilen ve kalifiye edebilen firma, sektör firmalarının talepleriyle bu çalışmaları sürekli olarak yapıyor.

Artan siparişlerle birlikte test ve montaj kapasitesini sürekli büyüten firma, 2022 yılında, OSTİM’deki üretim tesisini devreye aldı.

Kara, Deniz ve Hava Platformlarında Kullanılan Ürünler

Firmanın askeri fan ürün ailesinin üyeleri; kara, deniz ve havaplatformlarında kullanılıyor. Başta ASELSAN ve TUSAŞ olmak üzere Türk savunma ve havacılık sanayisindeki pek çok firma, Anova’nın askeri fan ürünlerini tercih ediyor ve bu fanları tercih eden firmaların sayısı, her geçen gün artıyor.

Anova, sahip olduğu tasarım ve üretim kabiliyetleri sayesinde, ürün ailesinde yer almayan bir fanı ya da mevcut bir modelin özel gereksinimlere uyarlanmış versiyonunu, kısa süre içinde kalifiye bir ürün olarak ortaya koyabiliyor. Firma, bu kapsamda TUSAŞ ve ASELSAN ile birçok faaliyet yürütüyor.

Askeri fanların yanı sıra sivil kullanıma yönelik fanlar için de çalışmalarını sürdüren firma, orta vadeli planları dâhilinde, endüstriyel fanları kapsayan kapsamlı bir fizibilite ve iş birlikleri üzerinde çalışıyor.

İlk İhracat İtalya’ya

Askeri fanlarının uluslararası alanda marka olması için de çalışmalar yürüten firma, bu yoldaki ilk adımı, bu yılın başında ilk yurt dışı siparişini alarak attı. İtalya’dan aldığı sipariş kapsamında Mart ayında ilk ihracatını yapmaya hazırlanan firma, 2023 yılı içerisinde yurt dışında 5 farklı müşteriye ürün sevkiyatı yapmayı hedefliyor. Geçen yıl Plan B Systems ile yaptığı iş birliği anlaşmasıyla ABD pazarına da açılan Anova, bu anlaşma doğrultusunda 2023 yılının ilk yarısında ABD’ye ürün ihraç etmeyi hedefliyor.

Firma yetkilileri, askeri fan ürünlerinin ihracatında, kg başına fiyatın 3.500 dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtiyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.