Ana Sayfa Analizler / Makaleler ANSYS, Yeni İştiraki LSTC ile Analiz Mühendislerinin Çözüm Ortağı Olacak

ANSYS, Yeni İştiraki LSTC ile Analiz Mühendislerinin Çözüm Ortağı Olacak

Mühendislik simülasyonları yazılımında dünyanın önde gelen firmalarından ANSYS, analiz teknolojileri üzerine çalışan Livermore Software Technology Corporation (LSTC)’ı bünyesine katıyor.

Edinilen bilgilere göre ANSYS, LSTC’nin satın alınması için anlaşmayı sağladı. Satın alma süreci tamamlandığında ANSYS, müşterilerine birçok açıdan avantajlı çözümler sunabilecek. Mevcut durumda fiziksel testlerin getirisi olan yüksek bütçeleri ortadan kaldırmayı hedefleyen bu iş birliği, mühendislik çözümlerine etkili destek veriyor olacak.

LSTC tarafından geliştirilen LS-DYNA, birçok sektörde, analiz mühendisleri tarafından tercih ediliyor. LS-DYNA, savunma sektörü için patlama ve balistik testlerinde, havacılık sektörü için kuş çarpması ve iniş takımı analizleri gibi çözümlerde, otomotiv sektörü için çarpma analizlerinde, imalat sektörü için metal şekillendirme hesaplamaları ve daha birçok uygulamada kullanılıyor.

ANSYS CEO’su Ajei Gopal, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yıllardır ANSYS’in çözüm ortağı olan LSTC’nin, 30 yıldan fazla bir süredir ANSYS müşterileri ile kurduğu derin ilişkilerine büyük saygı duyuyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımız ve geniş çözüm portföyümüzle ortak müşterilerimize büyük katma değer sağlayacağız. Ayrıca, ANSYS Workbench Platformu, LSTC müşterilerinin, kullanıcı dostu bir arayüzde paketlenmiş geniş simülasyon teknolojisi portföyüne erişimine imkan sağlayacak. Workbench ve LS-DYNA kombinasyonunun, kullanıcı tabanımızı en azından bir basamak genişletmesini bekliyorum. LSTC’de araştırmamızın daha fazla müşterinin daha önce imkansız olan iddialı projeleri hayal etmesine, tasarlamasına ve uygulamasına olanak verecek olması bizleri çok mutlu ediyor.”

ANSYS, çözümlerinin Türkiye’de satışı, teknik desteği ve eğitimi konularını NUMESYS ile yürütüyor.

 3,990 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.