Ana Sayfa Haberler ANTE Grup, Büyümesini Hacettepe Teknokent’te Sürdürecek

ANTE Grup, Büyümesini Hacettepe Teknokent’te Sürdürecek

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Hava Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Faaliyet alanlarına, 2017 yılında, savunma ve havacılığı da ekleyen ANTE Grup, 2018 yılında kaydettiği hızlı büyümeye, Hacettepe Teknokent’teki yeni yerleşkesinde devam edecek. ANTE Grup’un hedefinde ise gömülü sistemler gibi yeni uzmanlık alanları, ürünleşme ve ihracat yer alıyor.

 

Kurulduğu 2012 yılından beri yönetim bilgi sistemleri alanındaki uzmanlığı ile öne çıkan ANTE Grup, 2017 yılında hızlı bir giriş yaptığı savunma ve havacılık sektöründeki büyümesini sürdürüyor. Savunma ve havacılık projelerinin payı, 2017 yılı cirosunda %50 civarında olan ANTE Grup, 2018’de ise bu oranı, %80 seviyesine çıkarmayı başardı. Grup, 2018’de, istihdamını da iki katına çıkarttı ve yaklaşık 100 kişilik bir büyüklüğe ulaştı.

ANTE Grup’un gelecek ile ilgili planları, bu büyümeyi, farklı boyutlarda sürdürmeyi de kapsıyor. Firmanın Hacettepe Teknokent’e taşınması da bu süreçte atılan önemli adımlardan biri oldu.

 

Yerinde ve Mühendislik Odaklı Büyüme

ANTE Grup’un, savunma ve havacılık sektöründeki, ağırlıklı olarak müşterilerinin tesislerinde gerçekleştirdiği çalışmalar, önümüzdeki dönemde, kendi yerleşkesine taşınacak. Böylece ANTE Grup, yerinde mühendislik çalışmaları ile kendi ürünlerini geliştirmeyi hedefliyor.

Firma, ürünleşme yolculuğunda, katma değer yaratan alanlara odaklanacak. Bunlardan biri de gömülü sistemler. Özel uzmanlıklar gerektiren bu alanda,  konusunda uzman mühendislerden oluşan bir kadro kurulması için çalışmalar devam ediyor. Bu noktada, ANTE Grup bünyesinde bulunan ANTE İnsan Kaynakları ve Eğitim A.Ş. devreye giriyor.

 

Sektörün İnsan Kaynakları Çözüm Ortağı

ANTE İnsan Kaynakları ve Eğitim A.Ş., savunma ve havacılık sektörüne hizmet verecek, uzman bir şirket olarak kurgulandı. Birçok sektör firmasının, yetişmiş insan kaynağı konusunda sorun yaşadığı bir dönemde, ANTE Grup’un, 2018 yılında, kısa süre içerisinde çalışan sayısını %100 arttırabilmesinin arkasında da bu şirket bulunuyor.

ANTE Grup’un insan kaynaklarını geliştirme konusunda attığı bir diğer adım, dünyanın önde gelen e-öğrenme platformlarından biri olan Udemy Academy’ye üye olması. Böylece grup çalışanları, yılın 365 günü, 24 saat esasında, istedikleri eğitimi alabiliyorlar. Bu sayede ANTE Grup çalışanları, üzerinde çalıştıkları konuyla ilgili ihtiyaç duydukları uzmanlığa, daha hızlı ve kolay erişebiliyorlar. ANTE Grup ise projelerini, farklı ekiplerle etkin olarak ele alabilme esnekliğine kavuşuyor.

Tüm bunların arkasında ise ANTE Grup’un, uzun yılların tecrübesine sahip, uzman ve çekirdek Ar-Ge ekibi bulunuyor.

 

Hacettepe Teknokent, Yeni İmkânlar Sağlayacak

ANTE Grup’un Ankara ofisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış Ar-Ge Merkezleri arasında yer alıyor. 1 Mart tarihi itibariyle faaliyetlerini sürdürmeye başlayacağı Hacettepe Teknokent ise firmaya, hâlihazırda sahip olduğu tesis güvenlik belgesinin altyapı ihtiyaçlarına daha geniş cevap verecek bir yerleşke imkânı sağlayacak. Ayrıca, üniversite ve birçok sektör firması ile coğrafi yakınlığın, ANTE Grup’un önüne yeni fırsatlar çıkartması bekleniyor.

Bu doğrultuda, ANTE Grup’un 2019 hedefleri de büyük. Bunların arasında, ihracat da bulunuyor. Ürün ve hizmetleri ile gerekli altyapıları kurmaya başlayan firma, Savunma ve Havacılık İhracatçıları Birliği’ne üye olarak önemli bir adım daha attı.

ANTE Grup İş Geliştirme Direktör Serkan Özleme, planlı büyümelerini sürdüreceklerini şu sözlerle vurguluyor: “2017’deki faaliyetlerimizin gelişimine baktığımızda, 2018’de de önemli bir büyüme kaydedeceğimizi öngörüyorduk. Bu kapsamda, insan kaynakları şirketimizden destek aldık. Hacettepe Teknokent’e taşınarak başladığımız yerinde mühendislik çalışmalarımızla sektörün farklı firmaları ile iş birliklerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Ana yüklenici firmalarla da onların alt yüklenicileriyle de farklı iş birliği modelleri ile çalışmaya hazırız. Projelerimizdeki başarımızı sürdürmeye odaklandığımız bu süreçte, bir taraftan da kendi ürünlerimizi ortaya çıkartmak için çalışıyoruz. 2020’de, daha farklı bir ANTE Grup konuşuyor olacağız.”

 2,268 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.