Ana Sayfa Haberler ANTONOV, AN-188 Projesinde Yatırım Hesaplarını Yapmaya Başladı

ANTONOV, AN-188 Projesinde Yatırım Hesaplarını Yapmaya Başladı

MSI Dergisi’nin 170’inci sayısında yayımlanan Arms & Security’18 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

ANTONOV, fuarda, çeşitli insansız hava araçlarının yanı sıra Türkiye ile birlikte ortak geliştirmeyi planladığı olduğu, AN-188 askeri nakliye uçağının ölçekli modelini sergiledi. Fuar sırasında görüştüğümüz ANTONOV yetkililerinden, AN-188 projesinin son durumu ile ilgili de bilgi aldık.

ANTONOV ve Türkiye’deki ana partneri Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), henüz tasarım aşamasında olan AN-188 projesinin fizibilitesine yönelik olarak bir çalışma yürütüyorlar. Projenin ortakları, bu kapsamda, her iki ülkenin de çıkarlarını koruyacak bir iş modeli geliştirmek üzere çalışıyorlar.

AN-188 askeri nakliye uçağı

 

Projede, Türkiye ve Ukrayna’nın haricinde, sadece yatırımcı olarak yer alan, 4 tane de batılı ülke bulunuyor. Bu ülkeler, projeye yönelik olarak gerçekleştirilecek yatırımlarla ilgili plan ve hesapların yapılacağı noktaya gelmiş durumda.

Ayrıca, CFM International’ın geliştirdiği LEAP turbofan motorlarının, AN-188’e entegrasyonu konusunda, ABD’den de gerekli izinler alındı.

ANTONOV kurumsal iletişim birimi, projeye yönelik iş birlikleri ile ilgili MSI Dergisi’ne, şu açıklamada bulundu: “AN-188, askeri anlamda çok yetenekli bir uçak olacak. Özellikle kısa mesafelerde iniş ve kalkış kabiliyeti ile dünyadaki pek çok rakibinin önüne geçebilecek. Ancak uçağımız, hâlen geliştirme aşamasında ve bu noktada, Türk savunma ve havacılık sanayisi ile iş birliklerine hazırız.”

 2,712 Toplam Görüntüleme,  4 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.