Ana Sayfa Haberler ANTONOV, Güncel Projelerini Türkiye’de Sergiliyor

ANTONOV, Güncel Projelerini Türkiye’de Sergiliyor

Havacılık tarihine adını yazdırmış, köklü firmalardan ANTONOV, yenilikçi ürünlerini, Eurasia Airshow 2018’de sergiliyor. Nakliye uçağı, bölgesel yolcu uçağı ve özel amaçlı uçak tasarımı konularında faaliyet gösteren firma; AN-178 nakliye uçağının modifiye edilmiş iki modeli, yeni nesil askeri nakliye uçağı AN-188 STOL (Short Take Off and Landing / Kısa mesafede kalkış ve iniş) ve insansız hava aracı (İHA) sistemi projesi de dâhil olmak üzere, yürütmekte olduğu pek çok gelişmiş programı, ziyaretçilerinin ilgisine sunacak.

Orta sınıfta, 16 ton kapasiteli ve yükleme rampasına sahip nakliye uçağı AN-178-100’ün başlıca özelliği, çeşitli şekillerde (konteynere yüklenmiş veya paletler üzerinde) hazırlanmış yüklerin, kolayca yüklenebilmesi ve maliyet-etkin bir şekilde, istenilen yere ulaştırılabilmesi. 18 ton kapasiteli askeri nakliye sürümü AN-178T ise birliklere lojistik destek sağlama, havadan indirme yapma (paraşütçü ve yük), yaralı tahliyesi, hafif araçların ve çeşitli teçhizatın taşınması gibi görevleri, yüksek performansla yerine getirebilecek. AN-178T; güvenilirlik, en az yer desteği ile bağımsız kullanım ve muharebe şartlarına dayanıklılık gibi pek çok önemli özelliği bünyesinde barındıracak. Bu yeni kargo uçağı, yarı hazırlanmış ya da hazırlanmamış pistler de dahil olmak üzere, farklı pistlerden ve yüksek rakımlı pistlerden harekat icra edebilecek.

Geniş gövdeli gelişmiş askeri nakliye uçağı AN-188 STOL ise hemen her tipteki askeri yükü, kısa ve hazırlanmamış pistlere ulaştırabilecek bir uçak olarak dikkat çekiyor. 47 ton taşıma kapasitesine sahip olan uçak; zırhlı araç, helikopter, personel, yaralı ve hasta nakli gibi çok çeşitli görevleri gerçekleştirebilecek.

ANTONOV ayrıca, istihbarat görevlerinde ve yer hedeflerine taarruz amacıyla kullanılmak üzere, bir İHA sistemi geliştirme çalışmalarına da başladı. En güncel gereksinimler göz önünde bulundurarak tasarlanan İHA sistemi, görevlerini yerine getirirken özel amaçlı donanımlardan ve çeşitli silah sistemlerinden de faydalanacak.

Bu projeleri, uluslararası alanda, geniş katılımlı iş birlikleri ile geliştirmeyi amaçlayan ANTONOV, bu projelerde, Türkiye’den firmaların da yer almasını istiyor.

 

 4,456 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.