Ana Sayfa Haberler ARES 150 HERCULES’e, Avusturalya’dan, Dünyanın En İyisi Ödülü

ARES 150 HERCULES’e, Avusturalya’dan, Dünyanın En İyisi Ödülü

ARES Tersanesi tarafından geliştirilen ARES 150 HERCULES Açık Deniz Karakol Gemisi, Avustralyalı Work Boat World dergisi tarafından verilen Dünyanın En İyisi Ödülleri’nden birine layık görüldü.

200.000’i aşkın tirajı olan Baird Maritime yayın kuruluşu bünyesinde 1983 yılından beridir faaliyet gösteren Avustralyalı dergi, Ocak 2019 sayısında, dünya üzerindeki farklı sınıflardaki gemileri değerlendirerek, kendi alanında en iyi olanları ödüllendirdi. ARES 150 HERCULES ise bunlardan, Dünyanın En İyi Açık Deniz Karakol Gemisi ödülüne hak kazandı.

ARES 150 HERCULES’in aldığı ödüle ilişkin açıklamada bulunan firmanın Genel Müdürü Utku Alanç, şunları kaydetti: “Okuyucularının yüzde 75’i Avrupa ve Asya’da bulunan, okuyucu kitlesinin yüzde 80’ini denizcilik sektöründe yer alan kurum/kuruluşlar ve gemi inşa sanayicilerinin oluşturduğu bu saygın kuruluş tarafından, aynı zamanda Katar Sahil Güvenlik Filosunun Sancak Gemisi olan ARES 150 HERCULES’ün birincilik ödülüne layık görülmesi, Türk gemi inşa sanayii adına gurur vericidir. ARES Tersanesi, tüm azim ve kararlılığı ile en zor şartlarda dahi ülkesi ve milleti için üretmeye, ülkesini dünyada en iyi şekilde temsil etmeye, döviz kazandırmaya, kazandığını yine ülkesine yatırmaya ve istihdam yaratmaya devam edecektir.”

İlk olarak Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için inşa edilen ARES 150 HERCULES, 48 metre boya, 37 deniz mili azami sürate ve 1.600 deniz mili seyir siasına sahip. Germiye, farklı sensör ve silah sistemleri entegre edilebiliyor. Geminin Katar için inşa edilen sürümü üzerinde, hem konvansiyonel hem de asimetrik tehditlere karşı kullanılabilecek, elektro-optik sensörler ve radarlar ile ASELSAN tarafından üretilen 1 adet 30 mm MUHAFIZ ve 2 adet 12.7 mm STAMP uzaktan komutalı stabilize silah sistemleri bulunuyor. Ayrıca geminin arka kısmında özel harekât timlerinin operasyon ve intikalleri amacıyla 2 adet ARES 24 HARPOON Ani Müdahale Botu konuşlandırılabiliyor.

 1,187 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.