Ana Sayfa Haberler ARES Tersanesi 105 Adetlik Kontrol Botu Projesi için, SSB ile Sözleşme Görüşmelerine Başladı

ARES Tersanesi 105 Adetlik Kontrol Botu Projesi için, SSB ile Sözleşme Görüşmelerine Başladı

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

ARES Tersanesi, 7 Aralık’ta, sosyal medya hesaplarından, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Kontrol Botu Projesi kapsamında sözleşme görüşmelerine başladığını duyurdu. Kasım ayında başlayan proje görüşmelerinin, bu yıl sonuna kadar sonuçlanması bekleniyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığının ihtiyaçlarına yönelik olarak, SSB tarafından Şubat ayında hayata geçirilen proje, 105 adet botun tedarikini kapsıyor. ARES Tersanesi, proje kapsamında, ARES 35 FPB (Fast Patrol Boat / Hızlı Devriye Botu) çözümünü sunuyor. Yasadışı göçle mücadele ve kaçakçılığın önlenmesi maksadıyla kullanılacak olan botların, Mersin’den Hopa’ya kadar, Türkiye’nin tüm sahillerinde görev yapması planlanıyor.

Karbon takviyeli kompozitten inşa edilecek olan bu tekneler, saatte 35 deniz milinin üzerinde hızlara ulaşabilecek şekilde tasarlandı.

 2,332 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.