Ana Sayfa Haberler ARES Tersanesi, İstikrarlı Büyümesini Sürdürdü

ARES Tersanesi, İstikrarlı Büyümesini Sürdürdü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğiyle düzenlenen, 2015-2017 yılları arası şirketlerin ciro artışı dikkate alınarak yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışması sonuçlandı. 19 Mayıs’ta, Samsun’da düzenlenen Türkiye 100 Ödül Töreni’nde açıklanan sonuçlara göre, bir önceki yarışmada zirvede yer alan ARES Tersanesi, bu yıl da 15. sırada yer alarak büyüme başarısını sürdürdü.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda davetli katıldığı törenin sonunda ise ödül alan girişimciler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda hatıra fotoğrafı çektirdi.

2012-2015 yılları arasında %4472,9 oranında büyüyerek önceki törende birincilik ödülü alan ARES Tersanesi, 2015-2017 yılları arasında da hızlı büyümesini sürdürerek ilk 100’de 15. sırada yer almayı başardı. Rapora göre, ARES Tersanesi’nin 2015-2017 arası dönemde büyüme oranı %897 olarak gerçekleşirken, 2017 yılı gelir aralığı ise 250-500 milyon lira arasında gerçekleşti.

“Çalışmaya, Üretmeye ve Ülkemize Kazandırmaya Devam Edeceğiz”

ARES Tersanesi Genel Müdürü Utku Alanç, şirketin yakaladığı bu başarıya ilişkin bir mesaj paylaştı. “Öncelikle TOBB’a bu organizasyonu, milli mücadelemizin başlangıcı ve Cumhuriyet meşalesinin yakılışının 100. yılında, Atamızın doğum günüm dediği 19 Mayıs’ta Samsun’da düzenleme hassasiyeti gösterdiğinden ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” sözleriyle mesajına başlayan Alanç, şu ifadeleri kullandı: “Elbette ki gururluyuz… ARES Tersanesi, bir önceki TOBB 100 değerlendirmesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 1. şirketi seçilmişti. Bugün de büyüme oranlarımızı, %897 seviyesinde gerçekleştirerek 15. olduk ve büyümede yakaladığımız istikrarı bir kez daha gösterdik. Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmaları arasında denizcilik ve gemi inşa sektörlerini temsilen tek bayrak gösteren firma olduk. Fakat tüm bunlardan daha mühim olmak üzere, biz Türkiye’de doğduk, ihracatla büyüdük ve kazandığımız her kuruş dövizi Türk işçisine istihdam, Türk ekonomisine yatırım sağlamak amacıyla yine Türkiye’ye getirdik. Bu düstur ve gayeyle çalışmaya, üretmeye ve ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, milli mücadelemizin başlangıcının 100. yıldönümünde, başta ölümsüz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, Atatürk’ün kutsal emanetini devrettiği tüm Türk gençliğinin bayramını kutluyorum.”

Raporda aynı zamanda, yarışmada ilk 100’e giren şirketlerin, cirosunu ortalama %605 oranında artırdığı ve ortalama ciro büyüklüklerinin 59,8 milyon lira olduğu belirtildi. Bu şirketlerin, 2015-2017 döneminde istihdamlarını %70 oranında artırdığı ve %63’ünün ihracat yaptığı da raporda vurgulanan kısımlar arasında yer aldı.

 2,843 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.