Ana Sayfa Haberler ARES Tersanesi, Katar’ın İhtiyaçlarını ARES 40 FIC ile Karşılamaya Devam Ediyor

ARES Tersanesi, Katar’ın İhtiyaçlarını ARES 40 FIC ile Karşılamaya Devam Ediyor

Katar İçişleri Bakanlığı, ARES Tersanesi’nden 3 adet ARES 40 FIC ani müdahale botu satın alacak. ARES Tersanesi tarafından 6 Haziran’da yayınlanan basın bülteniyle duyurulan bu yeni sipariş kapsamındaki tüm botların teslimatı, gelecek yılın ilk aylarında tamamlanacak.

ARES 40 FIC, saatte 60 deniz miline ulaşan süratiyle ani müdahale, aborda, eskort ve düzensiz göçle ve kaçakçılıkla mücadele görevlerinde kullanılabiliyor. Bot, 250 deniz mili menziliyle, Katar’ın münhasır ekonomik bölgesinin sınırları içinde görev alabiliyor. Silah olarak ise köprü üstünün çatısında, 12,7 mm makinalı tüfek taşıyan bir uzaktan komutalı silah istasyonunu kullanabiliyor.

Bu yeni sipariş, ARES Tersanesi’nin Katar’daki varlığını daha da güçlendiriyor. Firma tarafından inşa edilen, farklı tiplerde toplam 31 bot, son 6 yılda yapılan teslimatlarla Katar Sahil Güvenlik Komutanlığının envanterine girdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.