Ana Sayfa Haberler ARES Tersanesi, Katar’la Olan İlişkilerini, Milipol Katar 2018 Katılımı ile Güçlendirecek

ARES Tersanesi, Katar’la Olan İlişkilerini, Milipol Katar 2018 Katılımı ile Güçlendirecek

ARES Tersanesi, Orta Doğu bölgesinin, güvenlik alanına odaklı önemli etkinliklerinden biri olan, Milipol Katar 2018 uluslararası güvenlik ve sivil savunma fuarına katılımı kesinleşen ilk Türk şirketi oldu.

Katar Şeyhi Tamim bin Hamad Al-Thani Emirliği himayesinde, bu yıl 12’ncisi düzenlenecek fuar, 29-31 Ekim tarihleri arasında, Doha Sergi ve Kongre Merkezi (DECC)’nde gerçekleştirilecek. Fuara; İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere ve Kuzey Amerika gibi çeşitli bölge ve ülkelerden, uluslararası savunma ve güvenlik şirketleri katılacak.

Fuara katılacağı resmi olarak duyurulan ARES Tersanesi’nin ise askeri gemiler açısından, hâlihazırda Katar’da önemli bir iş hacmi bulunuyor. Firma, DIMDEX 2014 sırasında, Katar Sahil Güvenlik Komutanlığının ihtiyaçlarına yönelik olarak 17 botun inşasını kapsayan; DIMDEX 2018 sırasında da aynı kullanıcı ile 9 botun inşasını kapsayan iki sözleşme imzalamıştı. Firmanın, platformların inşasına ve teslimatlarına devam ettiği bu iki proje kapsamındaki iş hacmi, yaklaşık 500 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

ARES Tersanesi’nin ürettiği botlar Katar’daki çeşitli sivil kullanıcılar tarafından da tercih ediliyor. Firma bu kapsamda, turizm sektöründe hizmet veren bir devlet şirketi için 8 adet lüks yolcu feribotu inşa ederek teslimatlarını tamamlamıştı. Firma, Katar Ulaştırma Bakanlığı için de bir adet VIP Protokol Teknesi’nin tasarım ve inşasını üstlenmişti.

Firma ayrıca, birçok ülkenin Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik Teşkilatları ve Denizcilik Bakanlıklarına teslim edilen askeri ve yarı-askeri devriye gemilerinin tasarım ve yapımında önemli rol oynuyor.

 1,041 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.