Ana Sayfa Haberler ARES Tersanesi, Umman’ın ilk 9 ARES 85 HERCULES’ini Teslim Etti

ARES Tersanesi, Umman’ın ilk 9 ARES 85 HERCULES’ini Teslim Etti

ARES Tersanesi, Umman Sultanlığı için üstlendiği ve 14 adet ARES 85 HERCULES’in inşasını kapsayan projede, ilk 9 adet botun teslimatını tamamladı. Kalan 5 botun teslimatının ise 2022 yılı başında tamamlanmış olması hedefleniyor.

MSI Dergisi’nin 206’ncı sayısında yayınlanan ve ARES Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu ile yapılan söyleşide, firmanın üstlendiği projelerin son durumu hakkında bilgiler de yer alıyor. Kalafatoğlu, bu proje ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Türkiye’nin Umman Sultanlığı’na yaptığı ilk askeri gemi ihracatı olan ve 14 adet ARES 85 HERCULES Süratli Karakol Botu’nu içeren projede ilk 9 botun teslimatını başarıyla tamamladık. Kalan 5 botun teslimatı ise 2022 yılı başında tamamlanmış olacak. 26 m tam boya sahip bu modelimiz, sınıfında dünyanın en yüksek süratli teknesidir. Bu evsafta 55 deniz mili sürat yapabilen başka bir bot mevcut değildir.”

ARES Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.