Ana Sayfa Haberler ARES Tersanesi, Umman’ın, ilk ARES 85 HERCULES’ini Teslim Etti

ARES Tersanesi, Umman’ın, ilk ARES 85 HERCULES’ini Teslim Etti

ARES Tersanesi, Umman Kraliyet Sahil Güvenlik Teşkilatı (Royal Oman Police Coast Guard / ROPCG) için inşa ettiği ilk ARES 85 HERCULES Süratli Devriye Botu’nu teslim etti. Gelişme, ARES Tersanesi tarafından, 17 Aralık’ta yayınlanan basın bülteni ile duyuruldu.

ARES Tersanesi, 13 Kasım 2018’de duyurduğu anlaşma ile Umman Kraliyet Sahil Güvenlik Teşkilatına, toplamda, 14 adet ARES 85 HERCULES teslim edecek. Toplam 4 yıl sürecek proje ile Umman Kraliyet Sahil Güvenlik Polisi, ARES 85 HERCULES’in ilk kullanıcısı olacak. Ayrıca, bu proje, Türkiye’den Umman Sultanlığı’na yapılan ilk deniz aracı ihracatı olarak da önem taşıyor.

 

ARES 85 HERCULES, Umman’ın kara sularında devriye faaliyetleri yürüterek; kara sularının güvence altına alınmasında, silah ve uyuşturucu kaçakçılığının önlenmesinde, yasa dışı göçün ve Umman Körfezi’ndeki insan kaçakçılığının engellenmesinde görev alacak. 55 knot sürate ulaşabilen ARES 85 HERCULES, 12.7 mm uzaktan komutalı silah sistemi ile birçok farklı görevde yüksek ateş gücü sağlayabilecek. Gemi, ARES Tersanesi tarafından; elektro-optik algılayıcılar, X-Bant radar ve telsiz sistemleri ile donatıldı. ARES 85 HERCULES’lerde, birer adet de askeri tip sert karinalı şişme bot (RHIB) da yer alacak. Bu şişme botlar, bordalama görevleri ile arama ve kurtarma görevlerinde kullanılabilecek.

ARES Tersanesi’nin Umman Sultanlığı ile imzaladığı sözleşme, eğitim ve entegre lojistik destek hizmetlerini de kapsıyor. Bu kapsamda, ARES Tersanesi’nin uzman mühendisleri tarafından 200 Umman Kraliyet Sahil Güvenlik Teşkilatı personeline, 300 gün boyunca eğitim veriyor. Teknelerin gövdesi için 7 yıl garanti veren firma, sözleşme kapsamında, teknisyen ve mühendislerden oluşan bir ekibi, onarım hizmeti sağlaması maksadıyla sürekli Umman’da bulunduracak.

 1,622 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.