Ana Sayfa Haberler ARMELSAN, 10’uncu Yılını, LEED Sertifikalı Ar-Ge Merkezi ile Taçlandırdı

ARMELSAN, 10’uncu Yılını, LEED Sertifikalı Ar-Ge Merkezi ile Taçlandırdı

Kuruluşunun 10. yıl dönümünü kutlayan ARMELSAN, Teknopark İstanbul’daki yeni Ar-Ge merkezinin resmi açılışını, 24 Eylül’de düzenlediği törenle gerçekleştirdi. Törene, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

4.000 metrekare alan üzerinde kurulan ve 3.000 metrekare kapalı alana sahip olan ARMELSAN’ın Ar-Ge merkezi, binaların ne kadar çevre dostu olduğunun bir ölçütü olan LEED (Leadership in Energy and Environmental Design / Enerji ve Çevre Dostu Tasarım Alanında Liderlik) sertifikasına da sahip. Merkez, 50’den fazla nitelikli personel için istihdam sağlayacak.

Açılış töreninde törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Şentop, “ARMELSAN bu alanda faaliyet gösteren önemli şirketlerimizden olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge Merkezi de bunun açık bir göstergesidir” dedi.

Prof. Dr. Demir, konuşmasında, küresel güç olmanın gereklilikleri bulunduğunu belirterek “Herhangi bir diplomasi masasına eğer gücünüzün gölgesi düşmedi ise oradan istediğiniz sonucu almayı beklemeyin. Türkiye bu gölgeyi yavaş yavaş masaya düşürmekle beraber bunun oluşmasını sağlayan unsurlarda, bir sanayi ekosistemi ve bu ekosistemin bir parçası da bugün içinde bulunduğumuz şirket ve buradaki çalışanların çabalarıdır. Teknolojinin bütün kalemlerinde beraber olacağız.” ifadelerini kullandı.

ARMELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin Karakaş ise Ar-Ge Merkezi ile yüksek teknolojiye sahip yenilikçi çözümler geliştireceklerini belirtti ve şunları kaydetti: “Bugüne kadar yaptıklarımız sadece bir başlangıçtı. Ülkemizin küresel bir güç olmasına ve mavi mirasımızın korunmasına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kabiliyetlerimizi uluslararası başarılar ile geliştirme azmindeyiz. Ar-Ge merkezimizi 10’uncu yılımızda savunma sanayimizin hizmetine sunduğumuz için gurur duyuyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.