Ana Sayfa Haberler ARMSTO, Savunma ve Havacılık Sektörünün Konnektör İhtiyaçlarını Karşılamak için Kuruldu

ARMSTO, Savunma ve Havacılık Sektörünün Konnektör İhtiyaçlarını Karşılamak için Kuruldu

ARMSTO, savunma ve havacılık sistemlerine konnektör çözümleri sunmak üzere, 4 Kasım’da yola çıktı. ARMSTO, ilk ürünlerini 2023’ün ilk çeyreğinde sektörün kullanımına sunmayı hedefliyor.

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve ARMSTO Yönetim Kurulu Başkanı Vefa Kuzu, kuruluş hedefleriyle ilgili şunları söyledi: “Konnektörler, basit ve kolay bulunabilen birleşenler olarak görülse de yeri geldiğinde savunma ve havacılık sistemlerinin ve platformlarının boyutlarını bile etkileyebiliyor. İhtiyaç duyulan konnektörlere, ihracat kısıtlamaları olmadan erişebilmek, sektörümüzün rekabetçiliği açısından çok önemli. Biz de ARMSTO olarak, ihtiyaç duyulan bu konnektörleri, kısa teslimat süreleri içinde ve herhangi bir ihracat kısıtına tabi olmadan sağlamak üzere yola çıktık. ARMSTO, 5 yıllık bir sürecin sonunda kuruldu. Bu sürecin son 3 yılını, farklı seviyelerde Ar-Ge faaliyetleriyle geçirdik.”

Faaliyetlerine çekirdek bir ekiple başlayan ARMSTO, Ankara’daki üretim tesisinin tamamlanarak hizmete girmesinin ardından, ilk aşamada, mikro D konnektörler üretecek.

MSI Dergisi olarak, ARMSTO’ya iş hayatında başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.