Ana Sayfa Haberler ASELPOD Projesi’nde 14’üncü Seri Teslimatı Yapıldı

ASELPOD Projesi’nde 14’üncü Seri Teslimatı Yapıldı

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından, Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan ve ASELSAN tarafından yürütülen ASELPOD Hedefleme Podu Geliştirme ve Entegrasyon Projesi kapsamında 14’üncü seri üretim saha kabul testleri başarı ile tamamlanarak, ürün teslimatı gerçekleştirildi. SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELPOD Hedefleme Podu Geliştirme ve Entegrasyon Projesi ile ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“En keskin milli teknolojik gözümüz ASELPOD, gelişmeye devam ediyor. Dünyanın en ileri teknolojileri, dünyanın en iyi savaş pilotlarının emrinde hava kuvvetlerimizin gücüne güç katıyor. Savaş uçaklarında en kritik görevlerden birini üstlenen ASELPOD sisteminin geliştirilmesinde emeği geçen ASELSAN personelini ve alt yüklenicilerini tebrik ediyorum.”

“Muadillerinin İlerisinde”

SSB’den yapılan yazılı açıklamada, özgün ve milli olarak geliştirilen ASELPOD’un sahip olduğu birçok fonksiyonun, operasyonel olarak muadil ürünlerle eşdeğer düzeyde veya ilerisinde bir performans sergilediği, sahip olduğu ileri düzey görüntü işleme algoritmaları ile hedef takibi ve hedefleme fonksiyonlarının başarı ile icra edilebildiği bildirildi. Dost ve müttefik ülkelere çok sayıda teslimatı tamamlanan sistemin yeni ülkelere ihracatı için de görüşmelerin sürdürüldüğü aktarıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.