Ana Sayfa Haberler ASELSAN’dan 100.000’inci ATOM 35 mm Parçacıklı Mühimmat Elektroniği

ASELSAN’dan 100.000’inci ATOM 35 mm Parçacıklı Mühimmat Elektroniği

A.Şamil DEMİRSÖZ s.demirsoz@savunmahaber.com

ASELSAN, ATOM 35 mm Parçacıklı Mühimmat’ta kullanılan elektronik birimlerin 100.000’incisinin üretimini gerçekleştirdiğini, 19 Şubat’ta duyurdu. Savunma Sanayii Başkanlığı ile 29 Aralık 2017 tarihinde imzalanan 35 mm Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu (HSSM) ve Parçacıklı Mühimmat Tedariki (PMT) Sözleşmeleri kapsamında üretilen ATOM 35 mm Parçacıklı Mühimmat, MKEK ve TÜBİTAK SAGE ile birlikte geliştirildi. ASELSAN, mühimmatın elektronik kısımlarını, tam otomasyona sahip Mühimmat Elektroniği Üretim Hattı’nda üretiyor.

ATOM 35 mm Parçacıklı Mühimmat, sahip olduğu hassas zaman sayma ve ölçülen mühimmat çıkış hızına göre düzeltmeli zaman programlama yetenekleri ile infilak zamanını otomatik olarak programlıyor. Bu sayede, kullanıldığı namlulu hava savunma silahlarının etkinliğini önemli ölçüde arttırıyor. ATOM 35 mm Parçacıklı Mühimmat, modernize edilen 35 mm çekili hava savunma topları ile KORKUT Hava Savunma Sistemlerinde kullanılabiliyor. Böylece namlulu hava savunma sistemleri savaş uçağı ve helikopter gibi geleneksel hava hedeflerinin yanı sıra havadan karaya füzeler, seyir füzeleri, insansız hava araçları gibi modern hava tehditlerine karşı da etkili olabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.