Ana Sayfa Haberler ASELSAN, 2019’un İlk 9 Ayında, 1.134 Yeni İstihdam Gerçekleştirdi

ASELSAN, 2019’un İlk 9 Ayında, 1.134 Yeni İstihdam Gerçekleştirdi

2019 yılı Eylül ayı itibarıyla 10 milyar dolar sipariş tutarı ile önemli bir başarı elde eden ASELSAN, aldığı bu siparişler kapsamında mühendis ve teknisyen kadrosunu genişletiyor. Şirket, bu kapsamda, 2019 yılının ilk 9 ayında 1.134 yeni işe alım gerçekleştirdi.

ASELSAN’a yeni başlayan çalışanların %70’ini mühendisler, %25’ini de teknisyenler oluşturuyor. Bu çalışanların 26’sı doktora 144’ü ise yüksek lisans mezunu iken işe alım faaliyetleri ile yurt dışındaki yetişmiş insan kaynağının da Türkiye’ye geri dönmesi sağlandı.

Nitelikli iş gücü istihdamının en büyük öncelik olarak öne çıktığı bu süreçte, şirket daha çevik bir organizasyon yapısına sahip olmak adına bir takım değişiklikleri de hayata geçirdi. Organizasyonel yapıyı daha verimli kılmak ve karar alma süreçlerini hızlandırmak amacıyla yönetici pozisyonlarında sadeleştirmeye gidildi. Alınan karar doğrultusunda, 20 ASELSAN yöneticisi emekliye ayrıldı.

 1,191 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.