Ana Sayfa Haberler ASELSAN, Finansal Performansı ile Kendi Rekorlarını Kırdı

ASELSAN, Finansal Performansı ile Kendi Rekorlarını Kırdı

ASELSAN, 23 Şubat’ta, 2020 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklamada yer alan bilgilere göre firma, 2020 yılında rekor sonuçlar elde etti. Şirketin cirosu, 2020 yılında, bir önceki yıla göre %24 büyüyerek 16 milyar lirayı aştı. Şirketin net kârı da geçen yıla göre %33 artışla 4,5 milyar lira seviyesine ulaştı. Tahsilatlarını ihracat kaynaklı gelirlerle genişleten ASELSAN, yılı kuvvetli nakit pozisyonu ile tamamladı. Şirketin Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kârı (FAVÖK) da %38 oranında yükselerek 4 milyar lira ile rekor seviyeye ulaştı. FAVÖK marjı ise öngörülerin de üzerine çıkarak %24,4 ile şirket tarihinin en yüksek seviyesinde gerçekleşti.

ASELSAN, pandemi nedeniyle ülkeler arası hareketliliğin tümüyle durduğu 2020 yılında, ihracat çalışmalarına kesintisiz devam etti. Şirket, 2020 yılı içinde 6 yeni ülke ile toplam 446 milyon dolar tutarında sözleşme imzaladı. Yurt dışından yeni aldığı siparişlerin katkısıyla firmanın yurt dışı bakiye siparişleri 1 milyar dolar eşiğini aşarak tarihi zirvesine ulaştı. Toplam bakiye siparişler de 9,5 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.