Ana Sayfa Haberler ASELSAN, 2023 Olağan Genel Kurul Toplantısı ile İstikrar Mesajı Verdi

ASELSAN, 2023 Olağan Genel Kurul Toplantısı ile İstikrar Mesajı Verdi

ASELSAN’ın  48’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı, 26 Nisan’da, Ankara’da gerçekleşti. ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildiği toplantıda, Başkan Vekilliği’ne Alpaslan Kavaklıoğlu’nun, Murahhas Aza olarak Yavuz Çelik ve Mustafa Murat Şeker’in devam etmesine seçimle karar verildi.

Şirketin kayıtlı sermaye tavan artırımı ve esas sözleşme değişikliğinin de onaylandığı olağan genel kurul toplantısında, 2022 mali yılının da kapsamlı bir değerlendirmesi yapıldı. Nakit kâr payı ödeme tutarı, oran ve tarihleri gibi mali verileri, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla açıklayan şirket, olağan genel kurul toplantısıyla alakalı kapsamlı bilgi ve raporları da internet sitesinden paylaştı.

Yaptığı konuşma ile ihracatın önemine ve ülke olarak istikrarlı gelişimin görüldüğü savunma ve havacılık sanayisinde ASELSAN’ın rolüne dikkat çeken Prof. Dr. Haluk Görgün, “Ülke olarak gelişiyoruz. Çok sayıda milli platformun lansmanı yapıldı. Bu platformlar içinde önemli elektronik alt sistem ve yazılımlar üretiyoruz. Bunu gururla yerine getiriyoruz. Örneğin bu hafta sonu ALTAY tankı, ondan önce de TCG ANADOLU gemimiz gündemdeydi. Sadece bu gemideki Aselsan payı 140 Milyon Euro civarındaydı. Platformları milli olarak üretirken bunları ihraç eder konuma geldik. MİLGEM’i biliyorsunuz. Radarlara varana kadar çok şükür ASELSAN ürünleri kullanılıyoruz. Bunlar platform üreticileri tarafından da satıldıkça dolaylı olarak ihracatımızı da artırıyoruz.” dedi.

Yönetimde söz sahibi olan personelle ilgili kapsamlı bilgiye ve Bağlı ortaklıklar, finansal duran varlıklar, finansal yatırımlara ilişkin bilgilere, KAP üzerinden erişebilirsiniz: https://www.kap.org.tr/tr/bildirim-sorgu

ASELSAN, 48. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile ilgili diğer detay bilgiler için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://www.aselsan.com/tr/yatirimci-iliskileri/genel-kurul-dokumanlari

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.