Ana Sayfa Haberler ASELSAN, 44’üncü Kuruluş Yıl Dönümünde, Anıtkabir’i Ziyaret Etti

ASELSAN, 44’üncü Kuruluş Yıl Dönümünde, Anıtkabir’i Ziyaret Etti

ASELSAN, 44’üncü kuruluş yıl dönümü olan 14 Kasım’da, Anıtkabir’i ziyaret etti. Ziyarete, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün başta olmak üzere ASELSAN yöneticileri ve çalışan temsilcileri katıldı.

Aslanlı Yol’dan yürüyüş ile başlayan tören, Prof. Dr. Görgün’ün mozoleye çelenk bırakması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla devam etti. Ardından Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalanması için Misak-ı Milli Kulesi’ne geçildi. Prof. Dr. Görgün, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Ulu Önder Atatürk,

ASELSAN’ın 44’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günde gururla yüksek huzurlarınızdayız.

Kurulduğu günden bugüne ASELSAN, teknolojide ulaştığı derinlikle, araştırma ve geliştirme faaliyetlerindeki gücüyle, tasarım ve üretim yetkinliklerini geliştirmesiyle, küresel pazardaki yerini yukarıya doğru taşımaya devam etmektedir. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması arzusuyla çalışmalarında emin adımlarla ilerlemektedir.

Yüce Türk Milletimizin ve ordumuzun ASELSAN’ı olmak için; faaliyet gösterdiğimiz alanlarda teknolojilerimizi geliştirerek, yenilikçi, çevreye duyarlı, enerji verimliliği yüksek sistem ve ürünlerle rekabet gücümüzü artırarak yerli ve milli çözümlerin geliştirilmesindeki öncülüğümüzü sürdürmeye devam edeceğiz.

İçinde bulunduğumuz bu teknoloji yolculuğunda; ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ özdeyişiniz ana ilkemiz olmuştur.

Ruhunuz şad olsun.”

 1,510 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.