Ana Sayfa Haberler ASELSAN 48’inci Yaşını Kutluyor

ASELSAN 48’inci Yaşını Kutluyor

Kıbrıs Barış Harekatının ardından Türkiye’ye uygulanan ambargolara yanıt olarak 14 Kasım 1975’te kurulan ASELSAN, 48’inci yaşını kutluyor. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) kuruluşu olarak yerli ve milli teknolojiler geliştiren ASELSAN, günümüzde nanometre boyutlarında detayları olan malzemelerin tasarımından başlayarak her türlü kara, hava, deniz, uzay araçlarına sistem üretebiliyor. Ürettiği teknolojilerin savunma ve havacılık sanayisi dışında da kullanımı için çalışan ASELSAN, ulaşım, enerji, güvenlik ve sağlık alanlarında faaliyetlerine devam ediyor.

Dünyanın en büyük 100 savunma sanayisi şirketi arasında yer alan ASELSAN’ın yönetimi, 48’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti. ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ile ASELSAN üst yönetimi, Atatürk’ün mozolesinde çelenk bıraktı. Törenin ardından Akyol ve beraberindekiler Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir şeref defterini imzaladı. Akyol, şeref defterine şunları yazdı:

“Küresel Anlamda İtibar Sahibiyiz”

“ASELSAN’ın 48’inci kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bugünde huzurlarınızda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl, tarihi şanlı zaferlerle dolu olan Türk milletinin zorluklar karşısında neleri başarabileceğinin en büyük kanıtı olan Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını coşkuyla kutluyoruz. ASELSAN olarak, Cumhuriyeti kutlamanın en iyi yolunun ülkemize yeni ve kritik teknolojileri kazandırmak olduğuna inanıyoruz. Cumhuriyetimize olan vefa borcumuzu, geliştirdiğimiz yerli ve milli sistemlerimizle ödemeyi sürdürüyoruz.

Güçlü devletlerin, güçlü kurumları olur. Milletimizin gözbebeği olan ASELSAN, geliştirdiği özgün teknolojilerle, bugün dünyanın en büyük savunma sanayi şirketleri arasında 47’nci sırada yer almaktadır. ASELSAN, sadece Türkiye’de değil küresel alanda da itibar sahibi bir şirket kimliği kazanmıştır. Bugüne kadar gösterdiğimiz başarılar ile yetinemeyeceğiz. Yeni başarılarla milletimizin yüzünü güldürmeyi sürdüreceğiz.

Güvenlik güçlerimizin ihtiyaç duyduğu ürünleri yerli ve milli olarak üreteceğiz. Bunun da ötesine geçeceğiz, alanında dünyanın en iyi, en başarılı sistemlerini geliştireceğiz. Dünyaya yeni teknolojileri sunan bir şirket olacağız. Yüksek teknolojili ürünlerimizle ihracat odaklı olarak büyüyeceğiz. 10 bini aşkın büyük bir aile olarak, kurucusu olduğunuz Cumhuriyeti yükseltmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.