Ana Sayfa Haberler ASELSAN, ADOP-2000’de 2’nci Yaygınlaştırmanın İlk Teslimatını Tamamladı

ASELSAN, ADOP-2000’de 2’nci Yaygınlaştırmanın İlk Teslimatını Tamamladı

ASELSAN, Eylül ayında yayınladığı a bülten’in 3’üncü sayısında, Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamak amacıyla, ASELSAN ile MSB arasında 21 Aralık 2016 tarihinde imzalanan Ateş Destek Otomas­yon Sistemleri (ADOP-2000) sözleşmesi kapsamında ilk teslimatın, 18 Temmuz tarihinde başarıyla tamamlandığını duyurdu.

ADOP-2000; kolordu seviyesindeki en üst komuta merkezlerinden, silah ve ileri gözetleyici unsurlarına kadar ateş destek fonksiyonlarını kapsayan, taktik ve teknik ateş idare sistemlerinin birleşiminden oluşuyor.

Sistem; muharebe sahasında bir kolordu­nun ihtiyaç duyduğu ateş desteğinin muharebedeki diğer fonksiyon sahaları ile bütünleşmiş biçimde; en uy­gun, en ekonomik, en güvenli şekilde ve en kısa süre­de karşılanmasını, bu kapsamda ateş destek unsurları ile hedef tespit ve teşhis sistemlerinin taktik ve teknik açılardan entegrasyonunu sağlıyor. Sistem, aynı zamanda top­çu, havan ve roket sistemlerinin, muharebe sahasındaki etkinliğini, verimliliğini ve ateş gücünü önemli ölçüde arttırıyor.

 1,214 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.