Ana Sayfa Haberler ASELSAN Ailesinden Cumhuriyet Yürüyüşü

ASELSAN Ailesinden Cumhuriyet Yürüyüşü

Türkiye’nin dört bir yanındaki Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamalarına, ASELSAN çalışanları da 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü ile katıldı. ASELSAN çalışanları, Eymir Gölü’nde bir araya gelerek, 100’üncü Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ile birlikte ASİL Spor ve Sanat Toplulukları, ASELSAN çalışanları ve emeklileri, ASELSAN (Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) MTAL öğrencileri ve Ankara Fen Lisesi öğrencileri de katıldı.

“Ambargolar ASELSAN’ı Doğurdu”

Yürüyüşte 11 kilometrelik parkuru tamamlayan ASELSAN ekibi, 100’üncü yıl için özel tasarlanan madalyayı almaya hak kazandı. Yürüyüş öncesi konuşma yapan Genel Müdür Akyol, ASELSAN’ın Cumhuriyetin yarım asrına damga vuran bir firma olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Kanımızla canımızla kazandığımız Cumhuriyet, bize atalarımızdan miras kaldı. 100 yıllık tarihinizde karşılaştığımız ambargolar ASELSAN’ı doğurdu. Nice başarıları yarım asırlık ASELSAN tarihinde birlikte yaşadık. Haksız ambargoları ileri ve milli teknolojimizle aştık.”

İkinci Yüzyılın Başlangıcı

Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girdiklerine vurgu yaparak, “Türkiye Yüzyılı’nda yeni bir vizyonun başlangıcını bu yürüyüşle başlatıyoruz.” diyen Akyol şu ifadeleri kullandı: 500’ü aşkın ürünümüzle güvenlik güçlerimizin ihtiyacını karşılıyoruz. Yeni dönemde alanında daha iyisini ve ilkleri yapmak için çalışacağız. Bize ambargo uygulayan ülkeler, ‘Türkiye’ye bir daha gelip baksak’ diyorlar. Barıştan, kardeşlikten, müttefiklikten yanayız. Biz dışarıdan alamadıklarımızın daha iyisini yaptık, dünyada rekabet edilebilir olanını yaptık. Gece gündüz daha ileri teknolojiler geliştirmek için yürüyeceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.