Ana Sayfa Arşiv ASELSAN, BİTES Savunmanın Yüzde 51 Hissesini Satın Aldı

ASELSAN, BİTES Savunmanın Yüzde 51 Hissesini Satın Aldı

BİTES, 2005 yılında kuruldu ve kurulduğu günden itibaren istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Ankara merkezli firma, yapay zekâ, artırılmış gerçeklik, akıllı otonom sistem yazılımları, derin öğrenme, görüntü ve sinyal işleme gibi teknoloji alanlarında faaliyet gösteriyor.

ODTÜ Bilişim ve İnovasyon Merkezindeki Ar-Ge Merkezinde konuşlu olan BİTES; savunma, havacılık ve uzay endüstrilerinin gereksinimlerine yönelik Eğitim/Simülasyon teknolojileri, Komuta Kontrol Yazılımları ve Bilgi Teknolojileri alanında, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki görev kritik sistemler için yazılım yoğun sistemler geliştiriyor.

100 kişilik uzman kadrosu ile milli ve yüksek teknoloji odaklı bir savunma sanayi şirketi olarak çalışan BİTES, 2018 yılındaki net satışlarının %49’unu ihracat olarak gerçekleştirdi.

Firma, uluslararası alanda Lockheed Martin, Sikorsky, Airbus ve Hensoldt gibi dünya devlerinin onaylı tedarikçisi konumunda.

BİTES, 2014 ve 2017 yıllarında, ABD’nin önde gelen Simülasyon ve Eğitim Endüstrisi yayınlarından Military Training Technology dergisi tarafından, dünyanın en önemli 100 Simülasyon Teknolojileri Firması arasında gösterildi.

2014’ten 2017’ye kadar her yıl Deloitte Fast 50 En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketleri arasına giren BİTES, 2016 yılında Ankara Sanayi Odası tarafından Ar-Ge Merkezi ödülü ve 2017 yılında İnovaLİG 2017 Üstün Başarı Sertifikasını aldı.

BİTES, Bilişim 500 ve TİM 500 Teknoloji İhracatçısı listesi içinde yer alırken; 2018 yılında Military Training Technology dergisi tarafından Artırılmış Gerçeklik tabanlı Bakım Sistemi ürünü ile dünya çapında yenilikçi ürün kategorisinde aday gösterildi.

ASELSAN’ın, “sürdürülebilir büyüme” hedefi doğrultusunda yurt içinde 10, yurt dışında 7 şirkette çeşitli oranlarda ortaklığı bulunuyordu.

BİTES’le birlikte ASELSAN’ın yurt içi iştiraki 11 oldu.

 885 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.