Ana Sayfa Haberler ASELSAN, BİTES’in, İlk Yönetim Kurulu Üyelerini Atadı

ASELSAN, BİTES’in, İlk Yönetim Kurulu Üyelerini Atadı

ASELSAN; yapay zekâ, artırılmış gerçeklik, akıllı otonom sistem yazılımları, derin öğrenme, görüntü ve sinyal işleme gibi yüksek teknoloji alanlarında çalışan BİTES A.Ş. (BİTES)’nin % 51 hissesini satın almasının ardından ilk Yönetim Kurulu Üyelerini atadı.

19 Mart’ta Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanan atama listesine göre; BİTES Yönetim Kurulu Üyeleri şöyle sıralandı:

  • Behcet Karataş, Yönetim Kurulu Başkanı
  • Mehmet Fatih Güçlü, Yönetim Kurulu Üyesi
  • Uğur Coşkun, Yönetim Kurulu Üyesi ve BİTES Genel Müdürü.

Ticaret Sicil Gazetesi’nde atama listesinin yayınlanmasının ardından BİTES’in ilk Yönetim Kurulu Toplantısı ise 20 Mart’ta gerçekleştirildi.

2005 yılında kurulan BİTES’in 100 kişilik uzman kadrosu bulunuyor. Faaliyetlerini ODTÜ Bilişim ve İnovasyon Merkezi’nde sürdüren BİTES; savunma, havacılık ve uzay endüstrilerinin gereksinimlerine yönelik eğitim/simülasyon teknolojileri, komuta kontrol yazılımları ve bilgi teknolojileri alanlarında, Türk Silahlı Kuvvetleri için yazılımlar geliştiriyor.

Uluslararası alanda Lockheed Martin, Sikorsky, Airbus ve Hensholdt gibi dünyanın önde gelen şirketlerinin onaylı tedarikçisi olan BİTES’in, 2018 yılında net satışlarının %49’u, ihracat olarak gerçekleşti.

BİTES, geliştirdiği teknolojiler ile Türkiye ve dünyada önemli sıralamalarda kendine yer edindi ve çeşitli ödüllere layık görüldü.

Şirket; 2014 ve 2017 yıllarında, ABD’nin önde gelen simülasyon ve eğitim endüstrisi yayınlarından Military Training Technology dergisi tarafından, “Dünyanın En Önemli 100 Simülasyon Teknolojileri Firması” arasında gösterildi. 2014’ten 2017’ye kadar her yıl “Deloitte Fast 50 En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketleri” listesinde yer alan BİTES, 2016 yılında Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından “Ar-Ge Merkezi Ödülü” ve 2017 yılında “İnovaLİG 2017 Üstün Başarı Sertifikası”nı aldı.

BİTES, Bilişim 500 ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 500 Teknoloji İhracatçısı listelerinde kendine yer bulurken; 2018 yılında, Military Training Technology Dergisi tarafından Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Bakım Sistemi ürünü ile dünya genelinde, yenilikçi ürün kategorisinde, aday gösterildi.

Sürdürülebilir büyüme ve ihracat hedefleri doğrultusunda yatırımlara devam eden ASELSAN’ın yurt içinde 10, yurt dışında 7 şirkette ortaklığı bulunuyor. BİTES, ASELSAN’ın yurt içindeki 11’inci iştiraki oldu.

 5,305 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.