Ana Sayfa Arşiv ASELSAN, Çevre Korumada da Lider

ASELSAN, Çevre Korumada da Lider

ASELSAN, Dünyanın en prestijli çevre projesi olarak değerlendirilen CDP’de (Carbon Disclosure Project / Karbon Saydamlık Projesi) ödüle layık görüldü.

ASELSAN’ın ödülü, 27 Mart’ta İstanbul Zorlu Center’da düzenlenen törende, Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Karataş’a takdim edildi.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Karataş, aynı gün yapılan CDP İklim Konferansı kapsamındaki “Başarının Sırrı: İklim Değişikliği Stratejilerini Belirlemede Yönetim Kurulların ve Yöneticilerin Rolü” konulu liderler panelinde, konuşmacı olarak yer aldı.

CDP, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla, iş dünyasının işleyiş şeklini değiştirmek üzere çalışıyor.

Dünyanın en büyük kurumsal risk datasını (iklim değişikliği, su ve orman) elinde bulundurduğunu belirten CDP, çevresel risk yönetiminin geliştirilmesinde ölçüm ve bilgi saydamlığının gücünü kullandığını ifade ediyor.

CDP, şirketlerin iklim stratejilerinin kamuoyuna açıklanmasını sağlayarak, performans iyileştirmesi yapma imkânı veriyor.

Tüm dünyada marka değeri, yatırımcı ilişkileri çalışmaları ve sürdürülebilirlik raporu için önem arz eden CDP raporuna, gönüllü olarak Türkiye’den BİST-100 şirketleri ve diğer firmalar katılım sağlıyor.

2018 yılında ASELSAN, küresel ve ülke ortalamasının üstünde performans göstererek puanını “B” seviyesinden “A-” seviyesine yükseltti.

ASELSAN, bu seviye ile Türkiye’de en yüksek puanı alan ilk iki firma arasına girdi.

Dünyadaki önemli savunma sanayi liderleriyle aynı puanı alan ASELSAN, Türkiye’de “A-“ puandaki tek savunma sanayi kuruluşu oldu.

 3,011 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.