Ana Sayfa Haberler ASELSAN, Dünya Devleri Arasındaki Yükselişini Sürdürüyor

ASELSAN, Dünya Devleri Arasındaki Yükselişini Sürdürüyor

ASELSAN, dünyanın en büyük 100 savunma ve havacılık sanayisi şirketi listesinde iki basamak birden yükselerek 47’nci sırada yer aldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının bir şirketi olan ASELSAN, dünyanın en büyük 100 savunma ve havacılık sanayisi şirketi listesinde 47’nci sırada yer aldı. Türkiye’den dört savunma sanayisi firmasının yer aldığı listede geçtiğimiz yıl 49’ncu sırada yer alan ASELSAN, listede iki basamak birden yükselerek bu yıl 47’nci sıraya yerleşti. ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, milli teknolojiler ve ihracat odaklı savunma sanayi stratejisi ile Türkiye’nin gururu olmaya devam ettiklerini söyledi.

“Üst Sıralara Tırmanacağız”

Özellikle ihracatı arttırmak çalışmaya devam edeceklerini belirten Akyol, “Küresel çaptaki etkinliğimiz, Savunma Sanayii Başkanımız Prof. Dr. Haluk Görgün’ün öncülüğünde artarak devam edecek. Ülkemiz için alın ve akıl teri dökerek geliştirdiğimiz milli sistemlerin başarısını taçlandıran bu gelişmeyi, milletimizle paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Listedeki yerimiz, Türk savunma sanayinin kat ettiği mesafeyi global arenada taçlandırdığımız kanıtıdır. İhracat odaklı büyüme stratejimiz doğrultusunda global arenada daha üst sıralara tırmanmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.