Ana Sayfa Haberler ASELSAN, EFES-2018’de, Modern Orduların İhtiyaçlarını Karşılayan Sistemlerini Tanıttı

ASELSAN, EFES-2018’de, Modern Orduların İhtiyaçlarını Karşılayan Sistemlerini Tanıttı

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, 7-11 Mayıs tarihleri arasında İzmir Seferihisar’da düzenlenen EFES-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı kapsamında açılan Savunma Sanayi Sergisi’nde, 15’den fazla ürününü sergiliyor.

ASELSAN, 10 Mayıs’ta yayınladığı basın bülteninde, en son teknoloji ile üretilen cihazlarını, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanı sıra tatbikata katılan 19 ülkenin temsilcilerine de tanıtma fırsatı bulduğunu bildirdi.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, standı ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a ve konuk Genelkurmay Başkanlarına, ürünler hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Görgün “ASELSAN, yüksek yerli teknolojiyle geliştirdiği ürünleriyle dünya savunma sanayisinin lider kuruluşları arasında yer alıyor. Daha güçlü bir Türkiye için telsizle başladığımız yolculuğumuza, akıllı teknolojilerle devam ediyoruz” dedi.

Tatbikatta; ASELSAN’ın askeri ve profesyonel telsizleri, MITOS SIM Askeri Gemi Sayısal İz Masası, İHTAR Anti-Drone Sistemi, ACAR Gözetleme Radarı, SERHAT Seyyar Havan Tespit Radarı, Hassas Güdüm Kiti (HGK), Lazer Güdüm Kiti (LGK), TEPEGÖZ Kablolu Çok Rotorlu Gözetleme Sistemi, DENİZGÖZÜ Elektro Optik Sistemleri, KIRLANGIÇ – Elektro-Optik Keşif ve Gözetleme Sistemi, DENİZGÖZÜ-MARTI Elektro Optik Gözetleme Sistemi, YANKI Akustik Atış Yeri Tespit Sistemi, EKİNOKS Görüntüleme Sistemleri, ASELSAN MİDAS Çok Amaçlı Akıllı Dağıtık Akustik Algılayıcı ve MÜGAS Mobil Güvenlik Sistemleri görev alıyor.

 1,617 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.